Od czwartku można składać wnioski o 500+ na papierze. Sprawdź, gdzie zrobić to w Lublinie

500 złotych pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Od 1 sierpnia wnioski z programu Rodzina 500 plus będzie można składać w tradycyjny sposób. W Lublinie mieszkańcy będą mogli je złożyć w 11 puntach. Wniosek można także złożyć przez internet.

Od 1 lipca rodzice mogą ubiegać się o świadczenie z rządowego programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Aby otrzymać świadczenie 500+ na pierwsze dziecko należy złożyć wniosek przez internet lub w formie papierowej w odpowiednim urzędzie.

Wnioski drogą elektroniczną są przyjmowane od 1 lipca, a w formie tradycyjnej będą od 1 sierpnia 2019 r. Żeby dostać wyrównanie od lipca, trzeba zdążyć wniosek najpóźniej do końca września. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Przypomnijmy- wnioski online dostępne są przez kanały bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS.

Gdzie złożyć wniosek 500 plus w Lublinie?

Dotychczas w Lublinie objętych rządowym programem było około 28 tysięcy dzieci do 18. roku życia. Od 1 lipca 2019 r. uprawnionych do uzyskania świadczenia będzie szacunkowo 56 tysięcy dzieci.

Podjęliśmy wszelkie działania organizacyjne mające na celu zabezpieczenie spokojnej i sprawnej realizacji tak dużego wyzwania logistycznego. Zapewniamy odpowiednią obsadę aż 11 punktów składania wniosków, będziemy reagować, jeśli zaistnieje konieczność wydłużenia godzin pracy„– mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina.

Od 1 sierpnia 2019 r. uruchomionych zostanie 11 punktów przyjmowania wniosków (7 w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz 4 w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin). Nowością w bieżącym roku jest uruchomienie punktu w siedzibie dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, przy ul. Koryznowej 2D.

Kliknij w poniższy przycisk, by zobaczyć pełną listę punktów, w których od 1 sierpnia będą przyjmowane papierowe wnioski o 500 plus

Obecnie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie wpłynęło 24 112 wniosków o świadczenie wychowawcze (około 60% spodziewanych). Pierwsza wypłata nastąpiła już 5 lipca bieżącego roku, kolejne wypłaty są realizowane sukcesywnie. Łącznie zrealizowano już wypłaty na kwotę ponad 4 mln zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.