Od 1 czerwca zmiany w komunikacji miejskiej. Więcej pasażerów w autobusach i trolejbusach

Więcej pasażerów w komunikacji miejskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku, 1 czerwca więcej pasażerów będzie mogło jednocześnie skorzystać z autobusów i trolejbusów. Nadal obowiązuje zajmowanie co drugiego miejsca siedzącego.

Od 1 czerwca obowiązują zmienione reguły funkcjonowania komunikacji miejskiej; zwiększony został limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, maksymalna liczba osób w pojeździe nie może przekroczyć 50 proc. ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących, przy czym zajęta może być jedynie połowa miejsc siedzących.

Oznacza to, że w autobusie o standardowej długości – 12 metrów może jechać ok. 50 osób, zaś pojazd przegubowy może zabrać jednocześnie ok. 75 pasażerów. Nadal obowiązuje zajmowanie co drugiego miejsca w pojazdach komunikacji miejskiej.

„Cieszymy się bardzo, że komunikacja miejska służy coraz większej liczbie pasażerów. Zapraszamy do ponownego korzystania z usług transportu zbiorowego. Zapewniamy, że przestrzegane są wszelkie procedury i standardy w zakresie bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim dezynfekcja całego taboru” – zachęca Justyna Gódź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

>>> Czytaj także: Wznowienie kursowania linii nocnych N1, N2 i N3 jeszcze w czerwcu?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.