Prawie 2 tygodnie temu napadł na bank w Lublinie. Ukrywał się w Warszawie, miał broń

Napadł na bank przy ul. Głębokiej w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policyjni z Lublina zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który napadł na bank przy ulicy Głębokiej w Lublinie. Został zatrzymany w Warszawie, gdzie w jednym z hoteli wynajmował pokój.

Do zdarzenia doszło w środę (14 marca) w Lublinie. Do placówki Banku Zachodniego WBK przy ul. Głębokiej wszedł zamaskowany mężczyzna, który przedmiotem przypominającym broń zastraszył pracownice żądając wydania pieniędzy. Mężczyzna z łupem w ręku zbiegł. O tym pisaliśmy tutaj – Napad na bank w Lublinie. Zamaskowany mężczyzna ukradł pieniądze

Policjanci przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring z kamer. Te jak i inne czynności, pozwoliły policjantom na wytypowanie mężczyzny, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. – Ustalenia wskazywały na 37-letniego mieszkańca Lublina, który przewijał się kilkakrotnie w policyjnych kartotekach – mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Jak się okazało mężczyzna było już poszukiwany przez jeden z komisariatów za inne przestępstwo. Miał od odbycia karę pozbawienia wolności 2 lat i 2 miesięcy. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna się ukrywał.

Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji namierzyli go w Warszawie. – 37-latek po dokonanym przestępstwie ukrył się w jednym z hoteli, gdzie wynajął pokój. W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego apartamentu, kryminalni znaleźli ukrytą w łazience broń. Schowana była w skrytce za wodomierzami – dodaje Andrzej Fijołek.

Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, bo już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. 37-latek został też tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.