Najpopularniejsze operacje plastyczne w Polsce w 2021 roku

Główne operacje plastyczne w 2021 roku
Główne operacje plastyczne w 2021 roku

Zainteresowanie chirurgią plastyczną ciągle wzrasta. Problemy natury estetycznej są niekiedy bowiem nie mniej uciążliwe, niż te związane z bólem fizycznym. Na szczęście coraz bardziej zaawansowane technologie i dostępne metody radzenia sobie z poszczególnymi niedoskonałościami sprawiają, że operacje plastyczne przynoszą doskonałe rezultaty, jednocześnie zapewniając maksimum bezpieczeństwa. To, co jeszcze nie tak dawno było dostępne dla niewielu, dziś możliwe jest niemal dla każdego. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw chirurgii plastycznej. Sprawdźmy, jakie były najpopularniejsze operacje plastyczne w mijającym, 2021 roku.

Dlaczego decydujemy się na operacje plastyczne?  

Naturalną potrzebą człowieka jest czuć się pięknie i dobrze samemu ze sobą. Dotyczy to zarówno piękna wewnętrznego, jak i zewnętrznego, które kojarzone jest z wyglądem fizycznym. Niekiedy nie jest to łatwe, bowiem kierujemy się wypracowanymi przez lata wyznacznikami atrakcyjności i kanonami piękna, zaś natura wydaje się nie być równie łaskawa względem każdego. Wówczas dostrzegamy w sobie pewne „niedoskonałości”, które w mniejszym bądź większym stopniu powodują dyskomfort oraz zmniejszają poczucie własnej wartości.

Obecnie społeczeństwo otwarło się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, dostrzegając zalety poprawy wyglądu za pomocą skalpela, które przeprowadzane w profesjonalnej i sprawdzonej klinice, są szansą na poprawę stanu zdrowia, wyższą samoocenę, wzrost poczucia własnej wartości i atrakcyjności, a także większy komfort psychiczny oraz radość z życia. Tym bardziej, że operacje plastyczne przestały być luksusem zarezerwowanym wyłącznie nielicznym, lecz może z nich skorzystać niemal każdy.

Najpopularniejsze operacje plastyczne

„Choć są to dane pochodzące z tego roku, to w tym zakresie niemal nic nie zmienia się od kilku lat. Niezmiennie, od 2018 roku, do najpopularniejszych operacji plastycznych w Polsce należą: powiększanie piersi, korekcja nosa, plastyka powiek oraz liposukcja”. – mówi nam Pani Daria z Kliniki Chirurgii Plastycznej dr Szczyt – https://www.drszczyt.pl/

Powiększanie piersi

Jest to zarówno powiększanie piersi implantami, jak i powiększanie piersi tkanką tłuszczową,  ze znaczącą przewagą tych pierwszych. Ponętny biust jest bowiem jednym z synonimów piękna i wyznacznikiem kobiecości, natomiast nie każdego natura obdarzyła tak hojnie, co jest źródłem kompleksów u wielu kobiet- czego potwierdzeniem są statystyki. Powiększanie piersi to operacja, dzięki której można nie tylko zyskać większy rozmiar piersi, ale także odpowiednio je wymodelować. Rozmiar dobierany jest indywidualnie, biorąc pod uwagę zarówno warunki anatomiczne, jak i oczekiwania każdej pacjentki. Obecnie zabiegi tego typu charakteryzują się dużą skutecznością oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa i choć wymagają pewnego okresu rekonwalescencji i oczekiwania na pełne efekty, to utrzymują się one długo, ciesząc pięknym wyglądem biustu.

Korekcja nosa

Operacja nosa to kolejna operacja, bardzo często wykonywana w naszym kraju. Twarz jest bowiem jednym z najważniejszych elementów naszego ciała, która wpływa na ogólnie postrzegane piękno, natomiast nos stanowi jej punkt centralny. Nos duży, szeroki, zadarty, z garbem, skrzywiony lub spłaszczony- istnieje wiele podstaw do tego, aby poddać się korekcji nosa, przy czym nie tylko jest to związane z kwestiami estetycznymi, ale niekiedy także i podyktowane nieprawidłowościami funkcjonalnymi, takimi jak upośledzenie drożności przewodów nosowych, bezdech senny lub problemy z oddychaniem.

Plastyka powiek

By przywrócić blask swojemu spojrzeniu oraz skutecznie odmłodzić twarz, osoby chętnie decydują się na plastykę powiek- zarówno górnych, jak i dolnych, przy czym zdecydowanie częściej operowane są powieki w górnej ich części. To zabieg chirurgiczny, polegający na usunięciu nadmiaru skóry powiek a niekiedy również przepuklin tłuszczowych. Wskazaniem do zabiegu jest nadmiar skóry powiek, opadanie powiek, worki pod oczami, pojawienie się przepuklin tłuszczowych.

Liposukcja

Zwykle, gdy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów i zyskać piękną sylwetkę, sięgamy po właściwą dietę oraz podejmujemy regularne treningi. Niestety niektóre partie ciała są niezwykle odporne na nasze wysiłki- wówczas z pomocą przychodzi zabieg liposukcji. Jest to metoda, dzięki której świetnie wymodelujemy swoją sylwetkę, podkreślając talię i zaokrąglając pośladki. Liposukcję, a więc usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, można wykonać w różnych obszarach ciała, natomiast najczęściej wykonuje się ją w okolicach brzucha.

Popularność operacji plastycznych pokazuje, jak silna jest w człowieku wola odczucia piękna oraz wzrostu samoakceptacji oraz akceptacji w społeczeństwie. Pamiętajmy jednak, by w tym dążeniu do piękna nie zapomnieć o tym, że piękne ciało, to przede wszystkim zdrowe ciało.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.