Nad województwo lubelskie nadciąga wichura! Prędkość wiatru sięgnie 85 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia

Silny wiatr porywa parasol
Silny wiatr porywa parasol | fot. Adobe Stock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wichurą, która w czwartek dotrze nad województwo lubelskie. Prędkość wiatru w porywach może sięgnąć 85 km/h. Jakby tego mało, prognozowane są również marznące opady, które mogą powodować gołoledź.

Wichura w czwartek, 23 listopada

W czwartek zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Przejściowo opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr dość silny, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, od północy przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr dość silny, początkowo w porywach do 85 km/h, zachodni.

Alerty IMGW – 23.11.2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe dla całego województwa lubelskiego. W czwartek (23.11) prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim.

Alerty pogodowe przed opadami marznącymi obowiązują od godz. 8:00 do godz. 15:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 80 proc.

Kolejne ostrzeżenia IMGW dotyczą silnych wiatrów. Prognozuje się wystąpienie na obszarze województwa silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu. Ostrzeżenia obowiązują w czwartek od godz. 11:00 do piątku do godz. 2:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 80 proc.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.