MON: To nie była spokojna noc na granicy. Dwie grupy migrantów przedostały się do Polski

Do obserwacji granicy polsko-białoruskiej wykorzystywane są noktowizory i termowizory
Do obserwacji granicy polsko-białoruskiej wykorzystywane są noktowizory i termowizory | fot. 18 Dywizja Zmechanizowana

We wtorek w nocy było wiele prób przełamania polskiej granicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dwie duże grupy migrantów próbowały przekroczyć polsko-białoruską granicę. Trwają poszukiwania części imigrantów.

Straż Graniczna poinformowała, że ​​dwie duże grupy migrantów – po kilkadziesiąt osób każda – wdarły się do Polski z Białorusi. Według ustaleń RMF24.pl wynika, że we wtorek około 15:30 w Białowieży granicę sforsowało ok. 200 osób, z czego 150 udało się zawrócić. Kilka minut po północy grupa ok. 60 osób nielegalnie przeszła przez granicę w pobliżu Krynek – 20 osób zawrócono.

Natomiast minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w porannej rozmowie w radiowej Jedynce twierdził, iż wszyscy, którym udało się przedrzeć przez granicę, zostali zatrzymani.

„To nie była spokojna noc, było wiele prób przełamania polskiej granicy, z meldunków dowódców Wojska Polskiego i z tego, co możemy się zapoznać z komunikatów Straży Granicznej, wszyscy ci, którzy się przedarli, zostali zatrzymani. Na granicy jest 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Ministerstwo Obrony Narodowej udostępniło nagranie przedstawiające obóz imigrantów wzdłuż granicy polsko-białoruskiej, w rejonie Kuźnicy. Zobacz nagranie: Tak wygląda obozowisko migrantów na granicy w pobliżu Kuźnicy. MON publikuje nagranie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.