Miejsca parkingowe zamieniły się w postój dla taksówek. Mieszkańcy oburzeni

Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek
Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek | fot. czytelniczka Łucja

Pod blokiem na ul. Wileńskiej przekształcili kilka miejsc parkingowych na postój dla taksówek, których w okolicy jest pełno i żadna taksówka tu nie stoi, a z parkowaniem jest dramat – pisze oburzona mieszkanka Lublina.

Taksówki ważniejsze od miejsc parkingowych dla mieszkańców

„Nie dość, że do tej pory trzeba było się nagimnastykować, żeby znaleźć miejsce parkingowe na LSM, to jeszcze przy ul. Wileńskiej parking zamienił się w miejsce dla taksówek. Postojów dla taksówek niedługo będzie więcej niż parkingów. Jest przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Zana, pod Leclercem” – pisze mieszkanka LSM oburzona decyzją urzędników.

„W marcu z dnia na dzień znaki oznaczające parking zostały zamienione na postój taxi. Większość mieszkańców dowiedziała się o tym, jak tego samego dnia Straż Miejska założyła blokady na koła, ponieważ nie były organizowane żadne konsultacje ani nie wpłynęły żadne zapytania do Administracji Osiedla Mickiewicza LSM” – pisze kolejna z mieszkanek.

Kto odpowiada za likwidację miejsc parkingowych, które zamieniono na postój dla taksówek?

„Zmiany w stałej organizacji ruchu na ul. Wileńskiej są wynikiem zarówno wniosków stowarzyszenia taksówkarzy, jak i uwag o niedostatecznym bezpieczeństwie pieszych korzystających z przejścia dla pieszych, które otrzymywaliśmy” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Wspomniany dawny parking znajdował się w zatoce autobusowej, w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych. Wielokrotnie nieprawidłowo były w tym miejscu zaparkowane pojazdy, które utrudniały korzystanie z przystanku pojazdom komunikacji miejskiej. Auta zaparkowane były również w nieprzepisowej odległości od przejścia dla pieszych” – wyjaśnia.

„Ponadto część pojazdów była parkowana bez zachowania przepisowej minimalnej szerokości chodnika lub pozostawała na jezdni ograniczając lub uniemożliwiając prawidłowe i bezpieczne korzystanie z pasa rowerowego. W związku z tym wprowadzono zmiany w stałej organizacji ruchu i zmieniono przeznaczenia tego terenu z parkingu na postój TAXI” – tłumaczy.

Jak się okazało nikt z okolicznymi mieszkańcami nie omawiał tej zmiany. – „Konsultacje z mieszkańcami odbywają się w przypadku bardzo dużych projektów zmian w stałej lub czasowej organizacji ruchu i służą zapoznaniu mieszkańców czy Rad Dzielnic z planowanymi zmianami. Każdy projekt zmian w organizacji ruchu jest opiniowany przez KM Policji oraz zarządcę drogi i te opinie są brane pod uwagę na etapie zatwierdzania projektu” – dodaje.

Okoliczni mieszkańcu utworzyli internetową petycję w sprawie przywrócenia miejsc parkingowych, którą można znaleźć po tym linkiem: Domagamy się przywrócenia parkingu przy ul. Wileńskiej w Lublinie

„Nie zgadzamy się, aby próby naprawy tego co Urząd Miasta zepsuł odbijały się na nas mieszkańcach. Likwidacja kolejnych miejsc parkingowych nie rozwiązuje problemów, które Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością podaje za przyczynę zmiany oraz problemu z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych w rejonie ulic: Wileńskiej, Grażyny, Wajdeloty i Balladyny. Dlatego domagamy się natychmiastowej zmiany postoju taxi przy ul. Wileńskiej w Lublinie na parking, jak to było to do tej pory” – piszą autorzy petycji.

Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek
Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek | fot. czytelniczka Magdalena
Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek
Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek | fot. czytelniczka Magdalena
Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek
Urzędnicy zlikwidowali miejsca parkingowe by zrobić postój dla taksówek | fot. czytelniczka Magdalena

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Żądamy zamiany wszystkich zatok autobusowych na parkingi.Likwidacji przejść dla pieszych z zamianą ich na parkingi bo zamierzam kupić 5-ty samochód dla córci bo do komunii idzie.