Miał 1,5 promila alkoholu i prowadził Audi. Policjantom tłumaczył, że to po cukierkach

kontrola trzeźwości
Zdjęcie ilustracyjne

25-latek, który wczoraj prowadził Audi z towarzyszem będącym w jeszcze gorszym stanie nietrzeźwości, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Podczas kontroli drogowej został zatrzymany przez policję. W trakcie przesłuchania twierdził, że nie spożywał alkoholu, a jedynie jadł cukierki, które zawierały go. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Rutynowa kontrola z finałem na komendzie

Wczoraj funkcjonariusze z Posterunku Policji w Siennicy Różanej, podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki Audi, którym kierował 25-letni mieszkaniec gminy Wojsławice. Mężczyźnie towarzyszył kolega. Jak się szybko okazało, obaj panowie byli w stanie wskazującym na spożycie, co zaalarmowało kontrolujących policjantów. Rutynowa kontrola drogowa przerodziła się w zatrzymanie.

Test alkomatem wykazał, że kierowca miał we krwi prawie 1,5 promila alkoholu, a jego pasażer ponad 3 promile! 25-latek początkowo zaprzeczał spożywaniu alkoholu. Tłumaczył policjantom, że jadł cukierki zawierające alkohol, a także mógł wdychać opary od swojego towarzysza podróży.

sąd sędzia prawo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nie ma dyskusji, jeżeli chodzi o alkohol i kierowanie pojazdem

Piłeś? Nie jedź! Proste. Teraz mężczyzna będzie musiał stawić się przed Sądem, gdzie wyjaśni swoje działania. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.