Lublin. Praca w obwodowych komisjach wyborczych. Ile można zarobić?

Praca w obwodowej komisji wyborczej
Praca w obwodowej komisji wyborczej | fot. Państwowa Komisja Wyborcza

W piątek 15 września 2023 r. upływa termin na przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Na terenie Lublina ich przygotowaniem i przeprowadzeniem zajmować się będzie nawet 1870 członków obwodowych komisji wyborczych.

Jak zgłosić swoją kandydaturę do okręgowej komisji wyborczej w Lublinie?

Kandydaturę do obwodowej komisji wyborczej można zgłosić bezpośrednio do wybranego komitetu wyborczego, bo to komitety mają pierwszeństwo w dokonywaniu zgłoszeń na członków obwodowej komisji wyborczej. Wykaz zarejestrowanych komitetów, wraz z adresami stron internetowych, jest dostępny na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/komitety.

Indywidualne zgłoszenia

Druga możliwość to indywidualne zgłoszenie na listę rezerwową. Osoby zgłaszające się w ten sposób mogą zostać powołane w skład komisji, ale tylko w przypadku, gdy komitety wyborcze nie przedstawią wystarczającej liczby kandydatów.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 września 2023 r. siedzibie Miejskiego Biura do spraw wyborów i referendum: Urząd Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, pok. 517A.

W Lublinie – osoby chętne do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w Lublinie muszą być mieszkańcami województwa lubelskiego, wpisanymi do stałego rejestru wyborców jednej z gmin województwa lubelskiego.

Szukają blisko 1900 osób

Dotychczas w Lublinie funkcjonowało 208 obwodowych komisji wyborczych. Już wiadomo, że na wybory do Sejmu i Senatu liczba OBW w naszym mieście zostanie zwiększona.

„W najbliższych wyborach liczba komisji zwiększy się o kilka pozycji. Aktualnie czekamy na postanowienie Komisarza Wyborczego, które zaktualizuje podział miasta na obwody wyborcze i ustali siedziby obwodowych komisji wyborczych” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Liczba członków obwodowych komisji wyborczych w Lublinie wyniesie minimum 1060 osób a maksymalnie ok. 1870 osób.

Diety

Diety z tytułu członkostwa w obwodowej komisji wyborczej wynoszą:

  • przewodniczący komisji – 800 zł,
  • zastępca przewodniczącego – 700 zł,
  • członek komisji – 600 zł.

Szczegóły: Nawet 800 za dzień pracy. Masz czas na zgłoszenie do 15 września

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.