Lublin. Pożar przy ul. Wrońskiej. Budynek nie nadaje się do zamieszkania

Pożar budynku komunalnego przy ul. Wrońskiej | fot. KM PSP Lublin
Pożar budynku komunalnego przy ul. Wrońskiej | fot. KM PSP Lublin

Nie wiedzą, kiedy wrócą, a niektórzy, czy w ogóle wrócą do mieszkań w bloku przy Wrońskiej 5b w Lublinie. Ogień strawił znaczą część mieszkań znajdujących się w budynku komunalnym. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Pożar budynku komunalnego przy ul. Wrońskiej

Pożar wybuchł we wtorek około godz. 10.20 w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze przy ul. Wrońskiej 5b w Lublinie. Świadkowie zauważyli duże zadymienie na klatce schodowej budynku komunalnego.

Po dotarciu służb ratunkowych, strażacy ewakuowali z budynku łącznie 7 osób, w tym 5 osobom ratownicy medyczni udzielili pomocy. Jedną z osób ewakuowanych było dziecko, które zostało przewiezione do szpitala.

Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, w tym 50 strażaków. Strażacy z powodu dużego zadymienia wchodzą do budynku w aparatach tlenowych. Na miejscu są pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Z powodu trwające akcji gaśniczej pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego nie mogą jeszcze wejść do budynku. Już wiadomo, że budynek prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zamieszkania. Decyzja zapadnie po oględzinach.

W budynku znajduje się 15 mieszkań, które zamieszkuje 43 osoby.

AKTUALIZACJA:
Milion złotych strat po pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Wrońskiej

Pożar budynku komunalnego przy ul. Wrońskiej | fot. KM PSP Lublin
Pożar budynku komunalnego przy ul. Wrońskiej | fot. KM PSP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.