Lublin Plaza zmienia system parkingowy, koniec z papierowymi biletami. Czytelniczka: „Nie da się normalnie wjechać”

Wjazd na parking CH Lublin Plaza od ul. Obrońców Pokoju
Wjazd na parking CH Lublin Plaza od ul. Obrońców Pokoju | fot. czytelniczka Marta

Centrum handlowe Lublin Plaza modernizuje system parkingowy. Kierowcy nie muszą już pobierać biletów papierowych, z wjazdów zniknęły biletomaty. Jedna z klientek galerii skarży się, że teraz nie da się normalnie wjechać na podziemny parking.

Parking bez pobierania biletów

Chodzi o podziemny parking zlokalizowany pod centrum handlowym Lublin Plaza przy ul. Lipowej. Do dyspozycji klientów jest łącznie 684 miejsc parkingowych. Na początku lutego rozpoczęły się prace mające na celu wymianę systemu parkingowego na nowocześniejszy, bezbiletowy, dzięki czemu klienci nie będą musieli się już martwić o ewentualne zgubienie biletu.

Dzięki wprowadzonym zmianom system kamer zeskanuje numer rejestracyjny pojazdu przy wjeździe, a szlaban otworzy się automatycznie, bez konieczności pobierania biletu. Opłaty za parking będzie można dokonać gotówką, kartą płatniczą lub BLIK-iem w kasach samoobsługowych przy wyjściu z galerii na parking podając numer rejestracyjny swojego pojazdu – czytamy w przesłanej odpowiedzi od CH Lublin Plaza.

Dowiedzieliśmy się również, że modernizacja systemu zostanie ukończona na początku marca.

Problematyczny wjazd na podziemny parking

Do naszej redakcji odezwała się czytelniczka Marta, która chciała podzielić się swoją uwagą na temat modernizacji systemu parkingowego CH Lublin Plaza.

Na wjeździe do podziemnego parkingu w Plazie (wjazd od ul. Obrońców Pokoju) zlikwidowany został biletomat oraz szlaban, który był z lewej strony. Pojawił się za to szlaban z prawej strony otoczony szarą barierką, która wystaje centralnie na pas zjazdowy na parking. Nie da się tam już normalnie wjechać, osobiście. W ostatnich dniach zerwałam przez to listwę w samochodzie i mam przerysowane tylne drzwi. Z tego, co mi wiadomo, przez cały dzień mnóstwo samochodów dzięki tej nieoznakowane barierce podzieliło los mojego auta. Kto wpadł na tak „genialny” pomysł i kto odpowiada za postawienie tej barierki? – zwraca uwagę czytelniczka Marta.

Czytelniczka załączyła również zdjęcie barierki, na której uszkodziła swój pojazd.

przerysowana barierka osłaniająca mechanizm szlabanu

W tej sprawie zwróciliśmy się również do właściciela CH Lublin Plaza.

Prosimy kierowców o szczególne zwracanie uwagi na nowe elementy systemu, które wprowadzają inną organizację ruchu względem dotychczasowej – czytamy w odpowiedzi.

Nie udzielono nam informacji, ilu kierowców uszkodziło w tym miejscu swój pojazd w ostatnich dniach i czy któryś z nich zwrócił się w tej sprawie do CH Lublin Plaza.

Problematyczny wjazd na parking CH Lublin Plaza przez nowy system parkingowy
Problematyczny wjazd na parking CH Lublin Plaza przez nowy system parkingowy | fot. czytelniczka Marta

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Wjeżdżałem dość długim samochodem 4,6m bez problemów. Gdzie średnia długość auta to 4,5m Tym co otarli swoje auta polecam oddać prawo jazdy znalezione w chipsach

 2. Dzień dobry ja również uszkodziłem auto w sobotę 18 lutego. Jest całkowity brak oznakowania tego elementu. Wystąpię o zwrot kosztów naprawy. Wstępny kosztorys to 1500 zł.

 3. Do kieowcy
  Pewnie jesteś wykonawcą tego bubla dlatego tak bronisz go. Zgadzam się z tobą że nie wszyscy są taką alfą i omegą jak ty ale jakieś oznakowanie powinno sìę tam znaleźć skoro zmniejszony został zakres manewrowy pojazdów.

 4. Jak nie widzisz co jest przed tobą to prawo jazdy trzeba włożyć do szuflady i jeździć mpk

 5. Żeby uniknąć przypadków uszkodzeń samochodów, należało rzeczony szlaban przesunąć o kilkanaście centymetrów, ewentualnie inaczej zamocować osłonę. Wszak nie wszyscy są mistrzami kierowcy.
  Pytanie, czy osoby niepełnosprawne mogą bezpłatnie korzystać z parkingu?

 6. Do Kierowcy
  Jeśli dla ciebie 4,6 metra to „dość długi samochód” i szczytem osiągnięć jest tym kompaktem nie wjechać w barierki, to polecam oddać prawo jazdy znalezione w chipsach, a przede wszystkim nie ośmieszać się treścią pisanych przez siebie komentarzy 😀

  PS. Jeśli inne mikre rozmiary posiadanych przez ciebie akcesoriów również interpretujesz jako „dość długie” to współczuję twojej żonie.

 7. Drodzy kierowcy.Zanim napisze któryś że on jest super kierowcą a inni nie to niech zastanowi się że różne samochody mają różne zakresy skrętów. Ciekawe czy przy innym układzie kierowniczym bedzie taki miszcz?

 8. Jak kierowca dupa to i oznakowanie nie pomoże… Idealnie to widać jak w parkingach poobijane są wszystkie ściany, czy to w Plazie, Vivo lub Felicity 😀
  Rozumiem więc, że wszystkie ściany powinny mieć specjalne oznakowanie żeby żaden bałwan nie wjechał? Ludzie…

 9. Bez względu na to czy kierowcy wjeżdżający do Plaza Lublin znaleźli prawo jazdy w chipsach czy mają wieloletnie doświadczenie i praktykę to rolą właściciela/zarządcy jest tak oznakować niebezpieczne elementy aby każdy z nich bezpiecznie i bez „niespodzianek” wjechać i wyjechać z parkingu.
  Może wystarczyłoby zastosować odblaskowy np żółty kolor nowego elementu, tablice ostrzegawczą o zmianie organizacji.
  Zwracam też uwagę, że wg moich osobistych doświadczeń parking w Płazie generalnie nie wygląda dobrze (słabe lub całkowity brak oświetlenia) więc nie zauważenie ciemnoszarego elementu w szarówce na zewnątrz lub wieczorem (dość naturalna sytuacja w lutym) nie jest czymś niezwykłym.
  Jeśli nie będzie „naprawy” problemu alternatywnie sugeruję właścicielowi/zarządcy inwestycje w tablice ostrzegawczo informująca „Szanowny kierowco/kliencie wjeżdżasz na parking na własne ryzyko” 😉 przy równoczesnej obniżce czynszu dla najemców.

 10. Jeszcze nie próbowałem wjeżdżać obok nowego elementu,ale ewidentnie widać błędy projektowe. Wystarczyłoby żeby ten element był metr przed słupem nośnym i nie zmniejszałby już i tak wąskiego wcześniej prześwitu. Projekt do kosza!

 11. Byłam wczoraj, zawsze uważam tam przy wjeździe. Aż sama sprawdziłam długość auta, 4.85 m. Jakoś się udało bez szkody ale sobie tak myślałam, że gdybym miała odrobinę dłuższe auto i szersze to już byłby problem. Wjazd jest problematyczny ale nie aż tak by przy zachowaniu ostrożności nie wjechać. Można by ten słupek poprawić dla wygody klienta.