Lublin na weekend 21-23 czerwca 2024 r. Zobacz najciekawsze wydarzenia

Co robić w weekend 21-23 czerwca w Lublinie?
Co robić w weekend 21-23 czerwca w Lublinie? | fot. Miasto Lublin, oprac. Spotted Lublin

Jeśli nie wiesz, jak spędzić weekend 21-24 czerwca w Lublinie, sprawdź nasze zestawienie najciekawszych wydarzeń w mieście.

PIĄTEK, 21 CZERWCA

Wielki Festyn Rodzinny w dzielnicy Głusk

W piątek na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej Głusk-Lublin odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla najmłodszych, w tym darmowymi dmuchańcami. Dla starszych zaplanowano koncerty Maciejowej Kapeli i Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej z potańcówką.

  • GODZINA: 14:00

Szczegóły: W piątek w dzielnicy Głusk odbędzie się wyjątkowy festyn z atrakcjami dla najmłodszych, koncertami i potańcówką

Mecz Polska-Austria w Strefi Kibica nad Zalewem Zemborzyckim

Dziś drugi grupowy mecz reprezentacji Polski na trwającym w Niemczech EURO 2024. Tym razem Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Austrii. Polaków będzie można wspólnie dopingować w Strefie Kibica, która działa na terenie kompleksu nad Zalewem Zemborzyckim Playa Marina. Wstęp wolny.

  • GODZINA: 18:00

Szczegóły: Dziś mecz Polska-Austria. Mieszkańcy zjadą się nad Zalew Zemborzycki, by wspólnie kibicować w Strefie Kibica

Plenerowe Kino Perła

Na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w okresie letnim funkcjonuje plenerowe Kino Perła. Projekcje zaczynają się po zachodzie słońca. Na wszystkie seanse wstęp jest wolny. Do dyspozycji gości są leżaki. W piątek zobaczymy film Wonka, reż. Paul King.

  • GODZINA: 21:00

Szczegóły: Kino Perła w Lublinie. Zobacz repertuar – WSTĘP WOLNY

SOBOTA, 22 CZERWCA

Dzień Cebularza w Lublinie

W tym roku po raz pierwszy obchodzimy w Lublinie Dzień Cebularza. Podczas wydarzenia można wziąć udział w spacerach z przewodnikami, warsztatach, degustacjach, a przechadzając się ulicami miasta, odnaleźć instalacje artystyczne związane z tym aromatycznym lubelskim wypiekiem.

Szczegóły: Cebularz będzie królować w Lublinie! W programie m.in. specjalne menu w restauracjach, lody o smaku cebularza czy spacer

Pokaz multimedialny na Placu Litewskim

W sobotę o godz. 21:30 na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim zobaczymy łącznie trzy pokazy:

  • Czarcia Łapa,
  • Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego,
  • Anioły Lubelskie.

Szczegóły: Pokazy multimedialne w Lublinie – CZERWIEC 2024. Harmonogram pokazów na Placu Litewskim

Noc Świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego świętowania Nocy Świętojańskiej. W programie wydarzenia liczne atrakcje, które pozwolą zgłębić dawne ludowe zwyczaje i wierzenia związane z tym wyjątkowym czasem. Bilety w cenie 30/20 zł.

  • GODZINA: 18:00

Szczegóły: Noc Świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej: tradycje i obrzędy

NIEDZIELA, 23 CZERWCA

Piknik rodzinny na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej

W niedzielę, 23 czerwca Politechnika Lubelska stanie się gospodarzem niezwykłego wydarzenia — III Edycji Pikniku Rodzinnego z Nauką za Pan Brat. Tegoroczna edycja obiecuje niezapomnianą dawkę nauki, zabawy i atrakcji dla dzieci za darmo.

  • GODZINA: 11:00

Szczegóły: Piknik Rodzinny z Nauką za Pan Brat — III Edycja na Terenach Politechniki Lubelskiej!

Festiwal „Kiedyś to było!” – powrót do lat 80-tych na Placu Litewskim

Już w niedzielę na Placu Litewskim będziecie mieli okazję przenieść się o kilkadziesiąt lat w przeszłość. To doskonała okazja, aby powspominać stare czasy, odkryć je na nowo oraz doświadczyć mnóstwa przewidzianych atrakcji. Festiwal ten to hołd dla tamtych lat i jednocześnie świetna okazja, by poczuć atmosferę, która towarzyszyła naszym rodzicom i dziadkom.

  • GODZINA: 15:00

Szczegóły: Festiwal „Kiedyś to było!” – powrót do Lat 80. w Lublinie [PROGRAM]

Joga na trawie na wąwozie na LSM

Spotkanie jest otwarte dla każdego. Nie trzeba być zaawansowanym w praktyce jogi, wystarczy uśmiech i własna mata. Jeżeli chcesz spróbować jogi po raz pierwszy, to spotkanie jest również dla Ciebie. Praktyka na pewno będzie różnorodna, bo spotkania poprowadzą nauczycielki: Marta, Beti, Justyna i Rima.

Zabierzcie ze sobą matę do jogi, pasek do jogi, wygodny strój oraz ciepłą bluzę, skarpety lub kocyk do przykrycia na czas relaksu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie obowiązują też zapisy. Miejsce spotkania: Lublin, ul. Juranda 7, (wąwóz za lokalem Przestrzeni Dobra).

  • GODZINA: 19:00

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.