Noc Świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej: tradycje i obrzędy

Dziewczyny w strojach ludowych. Skansen
Opust w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie | fot. K. Wasilczyk

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego świętowania Nocy Świętojańskiej. W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje, które pozwolą zgłębić dawne ludowe zwyczaje i wierzenia związane z tym wyjątkowym czasem.

Atrakcje Nocy Świętojańskiej

22 czerwca w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Noc Świętojańska, podczas której uczestnicy będą mieli okazję poznać tradycje i obrzędy związane z tym świętem. W programie przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Program nocy świętojańskiej - skansen Lublin
Noc Świętojańska w Muzeum Wsi Lubelskiej | fot. Organizator

Program wydarzenia

  • Stanowiska edukacyjne (18:00-20:30): Uczestnicy będą mogli zapoznać się z dawnymi ludowymi zwyczajami i wierzeniami świętojańskimi.
  • Stanowisko wicia wianków (od 18:00): Możliwość samodzielnego zrobienia wianka, do wyczerpania kwiatów.
  • Zabawa terenowa „Poszukiwanie kwiatu paproci” (18:15-18:50): Konkurs dla najmłodszych, podczas którego będą mogli poznać baśń o cudownym kwiecie paproci i wykazać się talentami plastycznymi.
  • Widowisko obrzędowe „Wilia św. Jana” (19:30-20:30): Wykonanie Zespołu Obrzędowego z Hańska przy Zagrodzie z Janiszowa.
  • Wspólne śpiewanie z Zespołem Śpiewaczym „Rola” z Motycza (20:30-21:15): Zakończenie wieczoru przy Zagrodzie z Janiszowa.

Informacje organizacyjne

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa do 21:15. Bilety wstępu można zakupić w dniu wydarzenia w kasie Muzeum lub w przedsprzedaży przez stronę internetową Muzeum. Cena biletu wynosi 30 zł dla dorosłych i 20 zł dla dzieci.

Czy planujecie wziąć udział w Nocy Świętojańskiej w Muzeum Wsi Lubelskiej? Podzielcie się swoimi planami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł, aby więcej osób mogło poznać bogactwo naszych tradycji!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Z chęcią wzięłabym udział w tym jakże ciekawym wydarzeniu,ale niestety odległość 😢