Lublin. Koronawirus w II LO im. Zamoyskiego. Szkoła zamknięta

Zdjęcie ilustracyjne

Coraz więcej szkół ma problemy z prowadzeniem zajęć. Z powodu koronawirusa w Lublinie zamknięto II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Od czwartku uczniowie zostają w domach.

Niestety, koronawirus w Lublinie nie odpuszcza. Po tym jak u kilku uczniów II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie wykryto koronawirusa, sanepid przychylił się do wniosku dyrekcji placówki o zamknięciu szkoły i wprowadzeniu zdalnego nauczania dla wszystkich uczniów.

W środę na stronie internetowej II LO pojawił się komunikat, z którego wynika, że szkoła od czwartku 17 września do 24 września zawiesza wszystkie zajęcia. Jak tłumaczy dyrektor placówki, ma to związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną zagrażającą zdrowiu uczniów.

„W dniach 17-24 września 2020 r. zajęcia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Lublinie zostają zawieszone od 17 września 2020 r. do 24 września 2020 r. W okresie zawieszenia zajęć, zadania przewidziane przepisami prawa oświatowego, będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość” – czytamy w wiadomości przesłanej do uczniów.

Komunikat o zawieszeniu zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie z dnia 16 września 2020 r.

„W związku ze zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w sprawie zawieszenia zajęć dla uczniów kl. 2b i grupy chłopców z kl. 2c w dniach 16-24 września 2020 r. oraz pozytywnej opinii w sprawie zawieszenia zajęć dla całej szkoły w dniach 17-24 września 2020 r. zajęcia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie zostają zawieszone od 17 września 2020 r. do 24 września 2020 r.

W związku z powyższym, na podstawie §2 ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 1389) zawieszone zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Małgorzata Klimczak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego
im. Hetmana Jana Zamoyskiego”

Czytaj także: Lublin. Koronawirus w III LO im. Unii Lubelskiej. Uczniowie i nauczyciel na kwarantannie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.