Lublin. Cztery firmy zainteresowane remontem ul. Nałkowskich

nałkowskich lublin
Fatalny stan nawierzchni ul. Nałkowskich | Mapy Google

Poznaliśmy oferty firm zainteresowanych remontem ul. Nałkowskich, na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Wyłoniony wykonawca będzie miał 6 miesięcy na wykonanie zadania.

W poniedziałek poznaliśmy oferty czterech firm zainteresowanych remontem ul. Nałkowskich w Lublinie. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 1 mln 178 tys. zł (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A), najdroższa na 1 mln 582 tys. zł (Strabag). Miasto na realizację zamówienia przeznaczyło kwotę 1,5 mln zł.

Do odnowy przeznaczono ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera a ul. Żeglarską. Drogowcy zdejmą starą warstwę jedni, by położyć dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną. Remont przejdzie również chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach.

Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Do przebrukowania przeznaczono także zatoki autobusowe. Ich poziom zostanie wyregulowany do poziomu nowej jezdni.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w pierwszej kolejności opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy. Na ten etap prac przewidziano 30 dni od daty zawarcia umowy. Następnie, po zatwierdzeniu projektu rozpoczną się roboty drogowe w terenie. Obowiązkiem firmy wyłonionej w ramach przetargu będzie także sprawowanie nadzoru autorskiego. Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja przyszłego roku. Z nowej jezdni i chodnika kierowcy oraz piesi skorzystają w czerwcu 2021 r.

Ul. Nałkowskich jest drogą powiatową o szerokości ponad 7 m i długości około 2,7 km. Łączy ul. Żeglarską i Zalew Zemborzycki z ul. Romera i Diamentową. Odcinek od ul. Romera do ul. Żeglarskiej stanowi wraz z ul. Romera główną ulicę osiedla Nałkowskich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.