Lublin: Brutalnie pobity 21-latek zmarł w szpitalu. Prokuratura prowadzi śledztwo

miasto 26
Świąteczna iluminacja w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie bójki, do której doszło na lubelskim deptaku. Jeden z jej uczestników, 21-letni mieszkaniec Łęcznej, zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku (20.12) na piątek (21.12) na lubelskim deptaku. W rejonie ul. Wróblewskiego doszło do spotkania dwóch grup mężczyzn. Od słów i utarczki słownej doszło do rękoczynów. Kiedy jeden z uczestników zdarzenia padł na chodnik reszta w popłochu rozbiegła się.

Poszkodowanym okazał się być 21-letni mieszkaniec Łęcznej. Z poważnymi obrażeniami ciała mężczyzna trafi do szpitala. Jednak mimo starań lekarzy nie udało się uratować 21-latka.

Policjanci dzięki monitoringowi szybko zatrzymali wszystkich uczestników bójki. To mieszkańcy powiatu lubelskiego i łęczyńskiego w wieku od 19 do 21 lat. Jeden z nich jest obywatelem Ukrainy.

Wszyscy mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu. Początkowo usłyszeli zarzut udziału w bójce narażającej jej uczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, lecz już teraz wiadomo, że kwalifikacja czynu zostanie zmieniona. Mężczyznom grozić będzie do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalają przebieg zdarzenia i zakres odpowiedzialności poszczególnych uczestników. Do tego posłuży im zapis kamer monitoringu.

>> Tragiczny finał nocnej bójki w centrum Lublina. Nie udało się uratować 21-latka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.