Lubelska Akademia Futbolu wpadła w poślizg. Spółka miliardera chce więcej czasu na dopełnienie formalności

Lubelska Akademia Futbolu w budowie
Lubelska Akademia Futbolu w budowie | fot. Dominik Wąsik

Spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa prosi miejskich urzędników o więcej czasu na dopełnienie formalności. Chodzi o uzyskanie pozwolenia na budowę drugiego etapu Lubelskiej Akademii Futbolu.

Miała być zgoda, ale jeszcze jej nie ma

Lubelska Akademia Futbolu złożyła do Urzędu Miasta Lublin wniosek o przedłużenie terminu uzyskania pozwolenia na budowę drugiego etapu inwestycji. Z obecnej umowy wynika, że do czwartku (15.09) spółka powinna zdobyć pozwolenie na jego budowę. Już wiadomo, że nie zdąży go uzyskać w tym terminie i prosi o więcej czasu.

Zobacz także: Pierwsza część Lubelskiej Akademii Futbolu gotowa. Co z drugim etapem inwestycji?

„W imieniu Lubelskiej Akademii Futbolu złożyłam wniosek o przedłużenie terminu uzyskania pozwolenia na budowę II etap inwestycji do 30.04.2023 r. z przyczyn niezależnych od spółki” – informuje Agnieszka Juścińska, prezes Lubelskiej Akademii Futbolu.

Problem z uzyskaniem decyzji środowiskowej

Spółka należąca do Zbigniewa Jakubasa tłumaczy, że ma problem z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie oczekuje uwzględnienia swojego stanowiska zaprezentowanego w piśmie kierowanym przez RDOŚ do Urzędu Miasta Lublin z kwietnia 2021 r., które zawierało szereg uwag do planowanych zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które finalnie nie zostały przez Wydział Planowania Urzędu Miasta Lublin uwzględnione.

„RDOŚ aktualnie próbuje przeforsować ponownie uwzględnienie swojego stanowiska, żądając od spółki LAF dostosowania rozwiązań projektowych do poglądów zawartych w przedmiotowym piśmie, co finalnie byłoby sprzeczne z ustaleniami aktualnie obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla przedmiotowego terenu” – tłumaczy Agnieszka Juścińska.

Obecnie miejscy urzędnicy analizują złożony wniosek przez Lubelską Akademię Futbolu. Zgodnie z zapisami umowy drugi etap inwestycji obejmie budowę trzech boisk i budynku treningowo-szkoleniowego z halą sportową. Znajdą się w nim też szatnie, magazyny, gabinety odnowy i sale dla trenerów.

Z naszych ustaleń wynika, że inwestor planuje zmiany w projekcie. Zobacz więcej: Lubelska Akademia Futbolu. Inwestor planuje zmiany w projekcie drugiego etapu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.