Pierwsza część Lubelskiej Akademii Futbolu gotowa. Co z drugim etapem inwestycji?

Lubelska Akademia Futbolu ogłosiła zakończenie pierwszego etapu inwestycji
Lubelska Akademia Futbolu ogłosiła zakończenie pierwszego etapu inwestycji | fot. Dominik Wąsik

Gotowe są cztery boiska piłkarskie, stanowiące pierwszy etap budowy Lubelskiej Akademii Futbolu. Realizacja drugiego etapu, składającego się z kolejnych trzech boisk i budynku akademii, powinna rozpocząć się jesienią.

Pierwsze cztery boiska Lubelskiej Akademii Futbolu gotowe

Do 30 czerwca spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa musiała zakończyć prace związane z budową pierwszego etapu Lubelskiej Akademii Futbolu. W przypadku niedotrzymania terminu spółka musiałaby zapłacić miastu milion złotych kary.

„Zakończyliśmy realizację pierwszego etapu budowy tj. budowa 4 boisk pełnowymiarowych piłkarskich, w tym jedno z nawierzchnią sztuczną i trzy z nawierzchnią naturalną. Posiadamy wszystkie decyzje i zgody niezbędne w zakresie użytkowania boisk” – mówi Agnieszka Juścińska, wiceprezes Lubelskiej Akademii Futbolu.

Inwestor złożył też do Urzędu Miasta Lublin zawiadomienie nadzoru budowlanego o odbiorze technicznym boisk. Teraz urzędnicy przeprowadzą kontrolę pierwszego etapu inwestycji, czy został on zrealizowany zgodnie z warunkami umowy.

Kiedy na boiska będą mogli wyjść piłkarze Motoru Lublin? – „Boisko sztuczne może być użytkowane od razu, na boiskach naturalnych została wysiana trawa” – przekonuje Juścińska. Z naszych ustaleń wynika, że trawiaste boiska będą gotowe do użytkowania dopiero koło jesieni.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Lubelska Akademia Futbolu ogłosiła zakończenie pierwszego etapu inwestycji
Lubelska Akademia Futbolu ogłosiła zakończenie pierwszego etapu inwestycji | fot. Dominik Wąsik

Do połowy września spółka Lubelska Akademia Futbolu ma uzyskać pozwolenie na budowę, a do drugiej połowy października 2023 roku zakończyć II etap inwestycji, w którego skład wchodzą pozostałe trzy boiska i budynek treningowo-szkoleniowy z halą sportową. Znajdą się w nim też szatnie, magazyny, gabinety odnowy i sale dla trenerów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.