Lubelska Akademia Futbolu. Inwestor planuje zmiany w projekcie drugiego etapu

Lubelska Akademia Futbolu
Lubelska Akademia Futbolu | fot. Motor Lublin

Spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa, właściciela piłkarskiego Motoru Lublin, planuje zmiany w projekcie drugiego etapu Lubelskiej Akademii Futbolu.

Lubelska Akademia Futbolu powstaje na terenie o powierzchni 11,5 ha w dolinie Bystrzyca w rejonie ulic Krochmalnej i Przeskok. Pod koniec czerwca spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa ogłosiła, że zakończyła pierwszy etap inwestycji. Chodzi o cztery boiska. Jedno o sztucznej nawierzchni, trzy pozostałe mają trawiastą nawierzchnię.

Zobacz także: Pierwsza część Lubelskiej Akademii Futbolu gotowa. Co z drugim etapem inwestycji?

Pierwotnie pierwszy etap Lubelskiej Akademii Futbolu miał być gotowy do końca września 2021 r. Spółka poprosiła miejskich urzędników o przesunięcie tego terminu, argumentując to m.in. niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi (deszcze), które uniemożliwiły prace ziemne. Miasto przyjęło argumentację inwestora i wydłużyło termin realizacji etapu inwestycji do końca czerwca 2022 r.

Zmiana projektu Lubelskiej Akademii Futbolu

Lubelska Akademia Futbolu przygotowuje się do drugiego etapu inwestycji. Zakłada on budowę pozostałych trzech boisk piłkarskich wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obiektu treningowo-szkoleniowego oraz budynku technicznego i infrastruktury drogowej, oraz parkingowej, jak również przestrzeni rekreacyjnej.

W budynku LAF przewidziano także zlokalizowanie nowoczesnej siłowni, gabinetów fizykoterapii oraz odnowy biologicznej. Nie zabraknie również zaplecza gastronomicznego.

W ramach przedsięwzięcia wybudowana zostanie też hala sportowa, która w okresie zimowym będzie mogła być miejscem treningów nie tylko dla piłkarzy, ale również przedstawicieli innych sportów, np. piłkarek ręcznych czy lekkoatletów.

Do połowy września spółka ma uzyskać pozwolenie na budowę, a do drugiej połowy października 2023 roku zakończyć II etap inwestycji. Z informacji, do których dotarła nasza redakcja, wynika, iż inwestor planuje zmiany w projekcie drugiego etapu inwestycji.

„Jesteśmy na etapie procedowania wszelkich decyzji i zgód urzędowych dotyczących drugiego etapu” – mówi Agnieszka Juścińska, wiceprezes Lubelskiej Akademii Futbolu.

Szczegóły dotyczące planowanych zmian w projekcie mamy poznać na początku września.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.