Lotnisko w Świdniku rozbuduje parking dla podróżnych. Nowe miejsca postojowe jeszcze przed sezonem wakacyjnym

Lotnisko w Świdniku Port Lotniczy Lublin
Lublin Airport | fot. Port Lotniczy Lublin

Port Lotniczy Lublin jeszcze przed startem sezonu Wakacje 2023 chce oddać do użytku dodatkowe miejsca parkingowe dla podróżnych. Dzięki tej inwestycji baza parkingowa przy lotnisku zwiększy się o kolejne 89 miejsc.

Większy parking

Port Lotniczy Lublin złożył wniosek o wydanie pozwolenia na rozbudowę lotniskowego parkingu, w części „Odloty”. Projekt zakłada rozbudowę istniejącego parkingu o 89 nowych miejsc postojowych. Obecnie parking w tej części to 190 miejsc.

Postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone w przyszłym tygodniu. Planujemy realizację od końca kwietnia a oddanie do użytkowania w czerwcu br., kiedy rozpocznie się sezon Wakacje 2023 – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Obecnie parking przy Porcie Lotniczym Lublin liczy 450 miejsc i jest podzielony na dwie części. Parking A „Odloty” obejmuje 190 miejsc. Drugi parking B „Przyloty” to z kolei 260 miejsc. Stawki opłat za parkowanie na parkingu „A” i „B” są takie same.

Pozostawienie samochodu do 10 minut jest bezpłatne. Postój do godziny kosztuje 7 zł, dwie godziny 10 zł, a każda kolejna 5 zł. W przypadku dobowego postoju musimy zapłacić 50 zł, a każda kolejna doba – 30 zł. Pozostawienie samochodu na minimum tydzień kosztuje 100 zł, powyżej tygodnia – 120 zł, a powyżej dwóch wygodni i każda kolejna doba – 30 zł.

Sezon 2023 w Porcie Lotniczym Lublin

Lotnisko w Świdniku przygotowuje się do sezonu wakacyjnego, który będzie obfitował w wyjątkowo dużą liczbę kierunków i połączeń: Gdańsk, Bergamo, Split, Burgas, Antalya, Rodos i Monastyr.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.