Lotnisko Lublin. Kolejny duży wzrost odprawionych pasażerów

Port Lotniczy Lublin | fot. PLL

To już pewne. Port Lotniczy Lublin do końca roku zrealizuje zamierzony cel – 400 tysięcy odprawionych pasażerów. Listopad nieco słabiej od października, lecz i tak lepiej niż przed rokiem.

W minionym miesiącu lotnisko obsłużyło 35278 pasażerów, czyli o ponad 46 procent więcej niż przed rokiem. Podobnie jest, jeśli chodzi o liczbę wykonanych operacji lotniczych. Było ich 388, tzn. o ponad 42 procent więcej niż w 2016 roku.

Od początku tego roku z lubelskiego lotniska skorzystało w sumie ponad 394 tys. osób, a w całym ubiegłym 377 tysięcy. Władze portu szacują, że liczba pasażerów w 2017 roku może wynieść nawet 430 tysięcy.

Sezon zimowy z Porcie Lotniczym Lublin

W sezonie zimowym, port obsłuży ponad 50 lotów tygodniowo. Nowością będzie połączenie z Weroną, które zadebiutuje 23 grudnia. Do włoskiego miasta dolecimy z linią Small Planet Airlines. Ryanair utrzyma 4 loty tygodniowo do Londynu Stansted. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z rozkładu usunięty został Dublin, ale tylko na kilka miesięcy.

Z liniami Wizz Air polecimy natomiast do Londynu, Tel Awiwu, Kijowa, Doncaster, Liverpoolu, Oslo, Sztokholmu i Eindhoven. Przewoźnik, operując na 8 trasach, będzie realizował do 25 lotów tygodniowo. Polskie Linie Lotnicze LOT, dwa razy w tygodniu, obsłużą połączenie ze Świdnika do Tel Awiwu.

EasyJet, również dwa razy w tygodniu, zaproponuje loty do Mediolanu, z przewoźnikiem BMI regional polecimy codziennie do Monachium.

Wizz Air likwiduje bazę na lubelskim lotnisku

Linie lotnicze Wizz Air zamkną bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin. Mają też zostać zlikwidowane połączenia Lublina z Tel Awiwem, Doncaster/Sheffield i Liverpoolem. Czytaj szczegóły: Wizz Air zamyka bazę w Lublinie. Będą zawieszone trzy połączenia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.