Wizz Air zamyka bazę w Lublinie. Będą zawieszone trzy połączenia

wizz air
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air zamkną bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin. Powodem ma być zbyt ciasny terminal, który zgodnie z obietnicą nie został rozbudowany na czas.

Zmiany mają nastąpić w czerwcu 2018 roku. Przewoźnik wycofa z lubelskiego lotniska stacjonujący dotychczas jeden samolot Airbus A320. Zostanie on przeniesiony na lotnisko w Katowicach.

Lubelskie lotnisko straci przez to trzy z ośmiu tras oferowanych obecnie przez linię, ale ma nadzieję na ich szybkie przejęcie przez innych przewoźników. Mowa tu o połączeniach do Tel Awiwu, Liverpoolu oraz do Doncaster. Pozostałe połączenia będą utrzymane. Zmieni się tylko częstotliwość niektórych lotów.

Loty do Londynu będą odbywały się codziennie, natomiast rotacje do Oslo Sandefjort Torp, Sztokholmu Skavsta, Eindhoven i Kijowa dwa razy w tygodniu.

Powodem takiej decyzji ma być zbyt ciasny i niekomfortowy terminal, który już dawno miał być rozbudowany przez Port Lotniczy Lublin. Jednak przez brak odpowiednich funduszy, lotnisko unieważniło przetarg na rozbudowę terminala.

Do końca roku władze lotniska mają zaprosić wykonawców do składania ofert. Prawdopodobna realizacja to 3/4 kwartał 2018 r.

 

//Stanowisko PLL

„Port Lotniczy Lublin z zaskoczeniem przyjął decyzję linii lotniczych Wizz Air – jednak przyjmuje ją ze zrozumieniem, jako niezależną decyzję biznesową przewoźnika.

Port Lotniczy Lublin obecnie współpracuje z 6 przewoźnikami, co zapewnia mu stabilną sytuację oraz realne możliwości, aby zapewnić przejęcie skasowanych tras przez innych operatorów. Zamknięcie bazy operacyjnej nie powinno być znacząco odczuwalne dla pasażerów. Co ważne, realnie z lubelskiego lotniska w sezonie letnim znikną dwa, a nie trzy kierunki – Doncaster/Sheffield i Liverpoolu, ze względu na to, że trasa do Telawiwu realizowana jest przez polskiego przewoźnika LOT. Dodatkowo, bardzo dobre wyniki operacyjne na tej trasie są podstawą do tego, aby LOT przejął rejsy oferowane dotąd przez linie Wizz Air, zapewniając tę samą częstotliwość lotów.

Kontynuujemy rozmowy z naszymi parterami dotyczące rozwoju siatki lotów z Lublina. Obecna sytuacja dodatkowo nas mobilizuje do podjęcia intensywnych działań, by trasami – oferowanymi dotychczas przez Wizz Air – zainteresować innych przewoźników.

Rynek lotniczy jest bardzo dynamiczny. Nasze doświadczenia pokazują, że prowadzimy skuteczne rozmowy, które owocują bardzo atrakcyjnymi trasami, uruchamianymi w zastępstwie skasowanych połączeń. Przykładem mogą być np. wznowione loty do Niemiec, które po wycofaniu się linii lotniczych Lufthansa wróciły do rozkładu jako połączenie codzienne realizowane przez linie bmi regional lub połączenie do Mediolanu, oferowane obecnie przez linie lotnicze EasyJet, które z Polski operują tylko z 2 lotnisk,w tym z Lublina.”

 

Materiał powstał przy współpracy z portalem lubelskielotnisko.pl


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.