Ktoś znowu załatwił się do basenu. Zamknięto część Aqua Lublin

aqua lublin miasto tym żyje
Aqua Lublin #MiastoTymŻyje

Po raz kolejny doszło do zanieczyszczenia basenu w Aqua Lublin przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. Atrakcja została zamknięta, a klient zostanie obciążony kosztami czyszczenia.

W niedzielę zamknięto część rekreacyjną w Aqua Lublin. Powód? Ktoś zanieczyścił jeden z basenów w części rekreacyjnej. Jeden z gości aquaparku zachował się nieodpowiedzialnie i pozbawił z możliwości korzystania z basenu.

– Byliśmy zmuszeni do niezwłocznego zamknięcia tej części obiektu i wyproszenia klientów, którzy się tam znajdowali – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR Lublin. Chodzi dokładnie część rekreacyjną z charakterystyczną kulą widoczną z zewnątrz obiektu.

MOSiR liczy, że atrakcje ponownie uda się otworzyć w najbliższy weekend.

Kosztowna kąpiel

Czy zgodnie z obietnicami zarządca obiektu pociągnie do odpowiedzialności sprawcę takiego incydentu? – Sprawca całego zajścia został zidentyfikowany. Teraz zostanie obciążony kosztami związanymi z czasowym wyłączeniem z użytkowania tej części aquaparku – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk.

– Kara będzie dotkliwa, gdyż mówimy zarówno o utraconych przez MOSiR przychodach z tytułu wyłączenia tej części Aquaparku, jak i kosztach spuszczenia wody, poddania całej instalacji odpowiednim zabiegom dezynfekującym, jak i konieczności przeprowadzenia badań wody po zakończonych pracach. Te koszty mogą wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych – dodaje Bednarczyk.

To nie pierwszy raz

To nie pierwszy taki „przypadek” w Aqua Lublin. W kwietniu jeden z klientów zanieczyścił wodę w basenie Strefy H2O i części rekreacyjnej (link). Natomiast w połowie sierpnia kolejny z klientów dopuścił się podobnego czynu (link). Ostatni taki przypadek miał miejsce w grudniu, kiedy korzystający z basenu zewnętrznego „narobił” do niego (link).

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może niech w końcu zrobię porządny tabliczki ze strzałkami na 1 metr którędy do WC

  2. Ze ludziom chcę się jeszcze chodzić.na ten basen po takich przejściach? Ja już bym dawno zrezygnował i poszukiwał innego, a nie czekał aż tu nagle trafię na jakieś pływające „klocki”…

  3. Powinni podac dane delikwenta do wiadomosci publicznych.to raz na zawsze odechcialobysie zalatwiac w basenie

  4. Wg mnie kara plus utracone dochody tylko do kilku tysięcy to niewiele. Myslę ,że antyreklama to też utracone dochody , oszacujecie te utracone dochody poprawnie bo wydaje misię ze będą znacznie większe niż kilka tysięcy, kilkanaście raczej