Kruszą lód na rzece. Szukają zaginionego 18-letniego Alberta Szumiły

68 141028
Kruszą lód w poszukiwaniu Alberta Szumiły | fot. KPP Hrubieszów

Od dwóch tygodni trwają przeszukiwania rzeki Huczwa przy której znaleziono ślady zaginionego 18-letniego Alberta Szumiły. W poszukiwania włączyło się bardzo dużo osób.

Od chwili zgłoszenia zaginięcia 18-letniego Alberta Szumiły na miejscu, gdzie ostatnio widziany był chłopak i gdzie odnaleziono jego ślady, pracują służby: policjanci, pogranicznicy, strażacy z łodzią, a także nurkowie. W akcji użyto także drona oraz psa tropiącego.

„Sprawdzany jest każdy ślad i każda informacja. Należy zauważyć, że obok wyspecjalizowanych służb w poszukiwania włączają się również osoby prywatne, które bezinteresownie pracują na miejscu i pomagają w akcji poszukiwawczej między innymi: pracownicy Zakładu Konserwacji i Budowy Urządzeń Melioracyjnych Krzysztofa i Wojciecha Szeweńko, którzy sami zaoferowali pomoc i pracowali na miejscu koparką oraz prowadzili prace zmierzające do skruszenia i usunięcia pokrywy lodowej z rzeki Huczywa, druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie” – mówi Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

W akcje włączyło się także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Zamościa, Państwowa Straż Rybacka z Zamościa, Polski Związek Wędkarski Oddział Zamość, Komenda Miejska PSP w Przemyślu i PSP w Lublinie oraz wiele osób prywatnych, które bezinteresownie włączają się każdego dnia w poszukiwania zaginionego 18-latka.

Przypominamy, że zaginiony Albert Szumiła przebywał w nocy z 6 na 7 stycznia na imprezie w lokalu na osiedlu Lipice w Hrubieszowie. Potem najprawdopodobniej wyszedł z niej i poszedł w kierunku miejscowości Brodzica. Do chwili obecnej zaginiony nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

„Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę, która mogłaby pomóc w odnalezieniu zaginionego proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Hrubieszowie pod nr tel. 84- 696-62- 80 lub 112” – apeluje Edyta Krystkowiak.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.