Koronawirus. Władze UMCS odwołały zaplanowane na piątek dni otwarte uczelni

Dni Otwarte UMCS | materiały organizatora

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odwołały zaplanowane na najbliższy piątek Dni Otwarte UMCS. Ma to związek z epidemią choroby wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

„W związku z aktualnie panującą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, a tym samym dbając o zachowanie środków bezpieczeństwa wskazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i w rekomendacjach Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, informujemy, że władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu Drzwi Otwartych, zaplanowanych na 6 marca” – czytamy na stronie uczelni.

Uczelnia w komunikacie informuje, że część osób z regionu czy z zagranicy, które z różnych przyczyn dotrą jutro do Lublina, będzie mogła skorzystać z konsultacji na stoisku ogólnouniwersyteckim oraz w punkcie informacyjnym dla cudzoziemców, dostępnych w gmachu Wydziału Ekonomicznego UMCS (plac Marii Curie-Skłodowskiej 5).

„Dodatkowo, na przełomie marca i kwietnia, na poszczególnych wydziałach UMCS-u, zamierzamy zorganizować spotkania dla uczniów szkół ponadpodstawowych, cykl webinariów online oraz Wirtualne Drzwi Otwarte. Jesteśmy nadal otwarci na organizację prezentacji oraz warsztatów w szkołach i placówkach edukacyjnych” – czytamy.

Przypomnijmy, że w środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zakażony mężczyzna, który wrócił autobusem z Niemiec, przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.