Koronawirus: Rośnie liczba zakażonych w Polsce. Dziś przybyło jak dotąd 98 nowych przypadków

IMG 20200311 122315
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Aż 98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono dzisiaj w Polsce. Oznacza to, że od początku epidemii zanotowano w naszym kraju już 634 przypadków koronawirusa. 7 chorych niestety zmarło.

Według najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano dotąd 634 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, w tym siedem chorych zmarło (stan na niedzielę 22 marca, godz. 21:00). Tylko dzisiaj potwierdzono 98 nowych przypadków oraz poinformowano o dwóch zgonach spowodowanych koronawirusem: 43-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Radomiu i 37-letniej kobiety, która przebywała w szpitalu w Poznaniu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 dotyczą:

– 20 osób z woj. mazowieckiego,

– 15 osób z woj. łódzkiego,

– 13 osób z woj. dolnośląskiego,

– 10 osób z woj. śląskiego,

– 8 osób z woj. lubelskiego,

– 8 osób z woj. małopolskiego,

– 6 osób z woj. wielkopolskiego,

– 4 osób z woj. opolskiego,

– 4 osób z woj. podkarpackiego,

– 3 osób z woj. pomorskiego,

– 2 osób z woj. lubuskiego,

– 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,

– 2 osób z woj. zachodniopomorskiego,

– 1 osoby z woj. podlaskiego.

Koronawirus w województwie lubelskim – 22.03.2020

Ministerstwo Zdrowia informuje, że na terenie województwa lubelskiego w niedzielę potwierdzono łącznie 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat, w stanie dobrym,

– kobiety w wieku powyżej 61 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu lubelskiego, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa, stan pacjentki jest średni,

– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego w stanie średnim,

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa,

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Aktualnie (22 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

Kontrolowanych przez sanepid w województwie lubelskim jest już łącznie 5504 osoby. Oprócz tego 18 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia, a 3271 zostało objętych kwarantanną.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.