KORONAWIRUS RAPORT Polska: 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

pilne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformował w środę o godz. 18.50 resort zdrowia.

„Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 287” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z najnowszych informacji przekazanych środę 18 marca wynika, że spadła liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim z 25 do 15. Natomiast zwiększyła się liczba osób kontrolowanych przez sanepid. Nadzorem objętych jest już łącznie 4716 osób. Oprócz tego 1103 osób jest poddanych kwarantannie.

Aktualnie (18 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 22 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, w tym jedna osoba zmarła.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.