Kolejne ulice do remontu. Nowe jezdnie, chodniki i latarnie za ponad 900 tys. zł

Układanie nowego asfaltu na drodze
Świeżo ułożony czarny asfalt bitumiczny | fot. shutterstock

Nowa jezdnia i chodniki na ul. Kawaleryjskiej, oświetlenie ul. Nałkowskich oraz remont fragmentu ul. Wiejskiej – to zadania drogowe, na które miasto właśnie podpisało umowy. Łączna wartość prac to ponad 900 tys. zł.

Kolejne ulice w Lublinie objęte remontami

Nowa jezdnia i chodniki

Przebudowa ul. Kawaleryjskiej obejmie odcinek od ul. Rycerskiej do wjazdu w ul. Armii Krajowej. Na około 230 metrach długości i 6 metrach szerokości jezdnia zyska nową nawierzchnię. Po wykonaniu frezowania starej nawierzchni, wykonawca położy dwie nowe warstwy – wiążącą i ścieralną. Prace bitumiczne uwzględnią również renowację miejsc parkingowych.

„Remont przejdzie także chodnik wraz z krawężnikami. Dotychczasowe płyty chodnikowe zastąpi kostka brukowa, a istniejące krawężniki – nowe, betonowe. W ramach prac, wykonawca wyreguluje naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego, wykona oznakowanie oraz odtworzy trawniki” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wartość umowy to blisko 350 tys., a zakończenie prac planowane jest w wakacje.

Nową jezdnią i chodniki otrzyma również fragment ul. Wiejskiej, na odcinku od ul. Malczewskiego do ul. Koryznowej. Zakres prac obejmuje odnowienie około 1340 m2 nawierzchni jezdni i wymianę 207m2 chodników. Pracami objęte zostaną również zjazdy i krawężniki, wykonawca odtworzy także oznakowanie poziome.

Kwota umowy to ponad 276 tys. zł, a remont zakończy się w maju.

Latarnie do wymiany

W ramach środków z Budżetu Obywatelskiego realizowane jest również zaprojektowanie i wybudowanie oświetlenia ul. Nałkowskich. Zadanie obejmie odcinek o długości około 650 metrów, od rejonu pętli komunikacji miejskiej przy ul. Romera do ul. Woronieckiego.

Obecnie ul. Nałkowskich posiada oświetlenie, które zostało umiejscowione na słupach służących do zasilania budynków lub z wykorzystaniem latarni parkowych, oświetlenie to pozostaje własnością PGE.

„W ramach podpisanej umowy zdemontowane zostaną stare elementy oświetlenia oraz wykonane nowe, spełniające najnowsze wymogi, z oprawami LED, co znacząco poprawi jego jakość. Wybudowane oświetlenie będzie własnością ZDiM” – wyjaśnia Góźdź.

Koszt prac to ponad 287 tys. zł, a wykonawca ma 6 miesięcy na ich realizację.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Witam
    A co z ulicą Energetyków?,brak oświetlenia, dziura na dziurze, rozjechane pobocza , brak miejsc parkingowych przed Urzędem Celnym?…….ale to wizytówka miasta cała Europa to ogląda robiąc odprawy celne……