Kolejne pieniądze na remonty dróg. Trafią do gmin i powiatów z regionu

budowa droga walec asfalt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Samorządy z województwa lubelskiego otrzymają 38 mln zł rządowego wsparcia na remont najbardziej zniszczonych dróg lokalnych. Pieniądze trafią do 26 gmin i 4 powiatów.

– W województwie lubelskim zostały zgłoszone wnioski z gmin i powiatów na łączną kwotę dofinansowania ok. 250 mln zł, a dysponowaliśmy kwotą ok. 38 mln – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Przemysław Czarnej, Wojewoda Lubelski.

Spośród wszystkich samorządów z naszego województwo wybrano 30 podmiotów – 4 powiaty i 26 gmin. Dzięki tym pieniądzom uda się wybudować ok. 50 km dróg, blisko 30 gminnych i 20 powiatowych.

Zainteresowanie było ogromne, dlatego wojewoda lubelski zapowiedział, że jesienią ruszy nabór kolejnych wniosków do programu Fundusz Drogowy o wartości 5 mld złotych. Województwo lubelskie może z tego otrzymać ok. 400 mln złotych.

W kwietniu br. pisaliśmy o przekazaniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kolejnych milionów na drogi gminne i powiatowe. O tym pisaliśmy tutaj: Kolejne miliony na drogi gminne i powiatowe. Kto dostał najwięcej?

Lista samorządów z rządowymi pieniędzmi na drogi | fot. LUW


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.