Lubelszczyzna dostanie dodatkowo 37,7 mln zł na drogi lokalne

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM Warszawa

Rząd zdecydował o przekazaniu dodatkowych 500 mln zł na drogi samorządowe w całej Polsce. Lubelszczyzna z tej puli otrzyma 37,7 mln zł.

O zwiększeniu puli na drogi lokalnej poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, który w Warszawie spotkał się z wszystkimi wojewodami. To oni będą odpowiedzialni za wydawanie i nadzorowanie tych pieniędzy.

– W tym roku rząd zdecydował o przekazaniu największej, w stosunku do lat poprzednich, kwoty z rządowego programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie drogowej infrastruktury lokalnej – mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania wojewodami.

O zwiększenie środków wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zabiegał w Warszawie od dawna. Powoływał się przy tym na szereg spotkań, jakie odbywa z mieszkańcami, podczas których skarżą się oni na fatalny stan dróg, zwłaszcza powiatowych.

– Drogi lokalne wymagają remontów, budowy i całkiem nowych inwestycji. Budowa i remont dróg lokalnych to niezwykle ważny aspekt całego naszego rozwoju gospodarczego – mówił. – zaznaczył Morawiecki.

W tym roku na budowę i modernizację dróg gminnych i powiatowych w woj. lubelskim, zamiast ponad 60 mln zł, zostanie przeznaczonych blisko 100 mln zł. Samorządy, które będą zainteresowane pozyskaniem dofinansowania będą musiały złożyć odpowiedni wniosek do wojewody.

Więcej od nas dostanie Mazowsze (47,8 mln zł) i Wielkopolska (40,2 mln zł). Małopolsce rząd przyznał 35,8 mln zł. Śląskowi 34 mln zł, a Podkarpaciu – 31,4 mln zł. Najmniej pieniędzy (20,3 mln zł) trafi do województwa opolskiego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.