Lubelskie: Kolejne miliony na drogi gminne i powiatowe. Kto dostał najwięcej?

budowa droga walec asfalt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W tym roku kolejne miliony trafią do samorządów z województwa lubelskiego. Tym razem od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na drogi gminne i powiatowe.

Gminy i powiaty z woj. lubelskiego otrzymają w tym roku dodatkowe 13 mln 200 tys. zł dotacji z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zadania związane z remontem dróg zniszczonych przez pogodę.

W poprzednich latach dotacje przyznane samorządom z województwa lubelskiego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosły: w 2013 r. – 7,6 mln zł; w 2014 r. – 8,5 mln zł; w 2015 r. – 12 mln zł; w 2016 r. – 7,5 mln zł; w 2017 r. – 12 mln zł.

W sumie dodatkowe pieniądze otrzyma 29 samorządów z województwa lubelskiego. Najwięcej z prawie 13 mln zł otrzyma Tomaszów Lubelski – 1 mln 329 tys. zł. Nieco mniej środków trafi do powiatu kraśnickiego – 1 mln 200 tys. zł. Na 925 tys. zł może liczyć gmina Abramów.

– To już kolejne dodatkowe środki na drogi lokalne w naszym województwie. W tym roku z trzech programów jest to rekordowa w historii kwota blisko 120 milionów złotych – mówił Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Wcześniej, bo 21 marca premier Mateusz Morawiecki przekazał dodatkowe 37 mln 700 tys. zł na drogi samorządowe w naszym województwie. O tym pisaliśmy tutaj – Lubelszczyzna dostanie dodatkowo 37,7 mln zł na drogi lokalne

LUBELSKIE tabela promes 2018 1

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.