Kolejarze zamkną przejazd pod wiaduktem na ulicy Janowskiej

IMG 20191119 092619
Zamknięcie ul. Janowskiej pod wiaduktem kolejowym | fot. Dominik Wąsik

W najbliższych dniach planowane jest zamknięcie ulicy Janowskiej w rejonie przebudowywanego wiaduktu kolejowego.

Według informacji przekazanych przez wykonawcę przebudowy wiaduktu kolejowego na ul. Janowskiej od dnia 18 do 29 czerwca jezdnia i chodnik pod wiaduktem zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Następnie zostanie przywrócona organizacja ruchu z zawężeniem połowy jezdni i sterowaniem ruchem sygnalizacją wahadłową.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z planowanym zamknięciem dla ruchu fragmentu ul. Janowskiej, w rejonie wiaduktu kolejowego, związanym z przebudową ww. obiektu, od godz. 8.00 w dniu 18 czerwca (czwartek) do końca kursowania komunikacji miejskiej w dniu 29 czerwca (poniedziałek) będą obowiązywać objazdy dla linii nr 8.

Linia nr 8 w obu kierunkach przejazdu zostanie skierowana ulicami: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – …

Dodatkowo, w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej w ww. terminie uruchomiona zostanie tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca w obu kierunkach po następującej trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera (pętla końcowa linii nr 6)

W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki:
– Koło NŻ 01 i 02
– Wąwozowa NŻ 01 i 02

„Informujemy, że wykonawca robót zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego zakończenia prowadzonych prac. W takim przypadku linia 8 powróci na swoją podstawową trasę, a linia 708 zakończy kursowanie” – zastrzega Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.