Kartofle, kartofle, kartofle — czyli wykopki w Muzeum Wsi Lubelskiej!

Wykopki w Lublinie
fot. K. Wasilczyk_MWL

Pracowity początek jesieni w lubelskim skansenie. Weź udział w jednym z najbardziej tradycyjnych wydarzeń w Lublinie. Wykopki kartoflane na, które zaprasza Muzeum Wsi Lubelskiej. Poznaj historyczne praktyki zbierania ziemniaków i baw się dobrze przy ognisku.

Wykopki Kartoflane Muzeum Wsi Lubelskiej

Podczas tego wyjątkowego dnia będzie można zobaczyć, jak dawniej zbierano ziemniaki, korzystając z narzędzi używanych na wsi wiele lat temu, takich jak motyki i kopaczki konne. Jest to nie tylko lekcja historii, ale także okazja do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze.

Zobacz także:

Plakat wykopki Kartoflane
Plakat wykopki Kartoflane | fot. Skansen

Warsztaty kartoflane dla najmłodszych i ognisko

Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik warsztatowy, gdzie dzieci dowiedzą się, jak zrobić pieczątkę z kartofla. Na koniec po zakończonych pracach w polu, zapraszamy na ognisko, gdzie będzie można skosztować pysznych, pieczonych w popiele ziemniaków (w godz. 14.00-14.45).

Czas umili nam muzyka na żywo w wykonaniu kapeli ludowej. Przyśpiewki o pracy i jesieni wprowadzą nas w odpowiedni nastrój.

Aktualne konkursy:

Msza święta w urokliwym zabytkowym kościele

Po zakończonym święcie, o godzinie 15.00, istnieje również możliwość wzięcia udziału w mszy św. w pięknym, zabytkowym Kościele z Matczyna, znajdującym się w sektorze Miasteczko.

Wykopki Lublin użycie konia
fot. K. Wasilczyk_MWL

Bilety na Wykopki kartoflane w lubelskim Skansenie

Bilety: 25 zł (normalny)/15 zł (ulgowy)
Zachęcamy do zakupu biletów online lub w biletomacie

Więcej wydarzeń na weekend: Zobacz, co robić w Lublinie 22-24 Września

Zobacz także: Gdzie w Lublinie można wyjść na dach? Punkty widokowe na Lublin

Kiedy odbędą się wykopki kartoflane w Muzeum wsi lubelskiej?

Wykopki odbywają się 24 września 2023 r. (niedziela), lokalizacja pole przy zagrodzie z Żabna (sektor Wyżyna Lubelska) o godz. 11:00-14:45

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.