Karteczki z informacją nie pomogły, więc do akcji ruszył holownik. Sześć aut odholowano z remontowanej ulicy

Odholowali auta zaparkowane na remontowanej ul. 1 Maja
Odholowali auta zaparkowane na remontowanej ul. 1 Maja | fot. Dominik Wąsik

Najpierw akcja informacyjna z karteczkami, później do akcji wkroczył holownik. Strażnicy miejscy zlecili dyspozycję odholowania siedmiu aut, które zaparkowały w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Kierowcy zignorowali ustawione na ulicy znaki.

Odholowali auta

Sytuacja miała miejsce w środę (29.03) na ul. 1 Maja w Lublinie. Na remontowanej ulicy pojawili się strażnicy miejscy, a po chwili przyjechał holownik. Okazało się, że strażnicy zlecili dyspozycję odholowania siedmiu aut, które stały zaparkowane w miejscu, gdzie obowiązuje znak B36 z tabliczką T24.

Jak przekonuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie, wcześniej strażnicy prowadzili akcję informacyjną z użyciem ulotek, które trafiały za wycieraczki aut, które parkowały w tym miejscu. Akcję prowadzono przez tydzień, a w środę podjęto decyzję o odholowaniu aut.

Z siedmiu dyspozycji finalnie odholowanych zostało sześć aut. Jeden z kierowców zdążył przeparkować, zanim jego auto trafiło na holownik. Każdy z kierowców został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem za parkowanie na znaku B36 w wysokości 100 zł i 1 punkcie karnym.

Kierowcy pojazdów, które zostały odholowane, muszą liczyć się z dodatkowym wydatkiem. Samo odholowanie to koszt 431 zł, a do tego każda doba parkingu to wydatek 31 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.