Już w niedzielę wystąpi na wirydarzowej scenie i wprowadzi nasze ciała w rytm cumbii Zespół Choque Sonidero

Cumbia Band Choque Sonidero
Fot. Materiały organizatora

Pochodzą z różnych części Ameryki Południowej, ale siły połączyli w Krakowie. Zebrali się, aby utworzyć cumbia band – Choque Sonidero.

Kolumbijski taniec ludowy

Cumbia to kolumbijski taniec ludowy, który przez swój charakterystyczny rytm jest jednym z symboli muzyki latynoamerykańskiej. Łączy w sobie elementy trzech kultur współistniejących na terenie Kolumbii: indiańskiej, europejskiej i afrykańskiej. Typowa cumbia jest elementem folkloru niektórych krajów Ameryki Południowej, a jej zmieniona, lekko przyspieszona wersja — cumbia villera — jest muzyką dyskotekową.

Sprawdź: Bezpłatne warsztaty z tworzenia filmu dla dzieci i młodzieży

Zaraźliwa energia i pozytywne wibracje

Muzycy zabiorą nas w podróż pełną zaraźliwej energii i pozytywnych wibracji. Wirydarzem zawładną porywające i gorące rytmy, charakterystyczne dla południowoamerykańskich korzeni. Wszystko to dzięki niesamowitej rytmice wyznaczanej przez bębny, instrumenty melodyczne, takie jak gaita czy flauta de milo.

Czytaj również: Pierwszy w Polsce przygodowy plac zabaw dla dzieci już otwarty. Wstęp wolny — decyduje kolejność wejścia

Nie zabraknie też kolumbijskiej odmiany marakasów wykonanych z łupiny totumy — maracón oraz guache — instrumentu związanego z kulturą indiańską.

Bilety 20/30 zł
Dostępne w kasie CK oraz online.

Centralny Plac Zabaw
Cumbia Band: Choque Sonidero
13 sierpnia, godz. 20:00
Wirydarz CK

Lubisz bawić się przy takich gorących rytmach? 🙂
Dodaj swój komentarz anonimowo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.