Już dziś przejmujący spektakl o „czarnym aniele polskiej piosenki”: Kruchość wodoru. Demarczyk w wykonaniu Teatru Nowego Proxima

Grafika Spektakl Demarczyk
Fot. Materiał organizatora

Kameralna Scena CSK to działanie, którego główną ideą jest  pokazywanie lubelskiej publiczności ambitnego offowego teatru. Tworzymy „nową” przestrzeń realizacji teatru w CSK.

Czy dążenie do doskonałości może zabić?

Ewa Demarczyk — Czarny Anioł polskiej piosenki. Niebywała siła głosu, osobowości, interpretacji! Niekwestionowana Gwiazda znana i uwielbiana przez miliony odbiorców w Polsce i za granicą.

Wszyscy zastanawiają się, dlaczego zniknęła? Dlaczego odeszła? Przed kim chowała się przez te wszystkie lata, kiedy czekaliśmy na Jej wielki powrót? Może pod czarnymi skrzydłami kryła się skrzywdzona biała ptaszyna, której dążenie do doskonałości było Jej największą korozją? Jaka siła jest w stanie skruszyć tak wielki talent?

Spektakl opowiada o późnym etapie życia Ewy Demarczyk, ale nie jest przedstawieniem biograficznym.
Historia Ewy Demarczyk, artystki, która stworzyła niezapomniane przeboje, a potem na wiele lat wycofała się z życia artystycznego, stała się dla nas pretekstem do ponadczasowej opowieści o roli artysty, o lękach i traumach, z jakimi zmagają się twórcy.

Czytaj również:

Perfekcyjne ćwiczenie piosenek przed wyjściem na scenę, lęk przed konfrontacją z oczekiwaniami publiczności, krytykami, a w rezultacie zamknięcie się w czterech ścianach, ucieczka przed estradą to oddanie hołdu artystce, ale też opowieść wychodząca poza postać Ewy Demarczyk.

Kameralna Scena CSK

To nowe działanie teatralne. Główną ideą jest pokazywanie lubelskiej publiczności ambitnego offowego teatru.

Będziemy pokazywać spektakle teatrów polskich i zagranicznych. Tworzymy „nową” przestrzeń realizacji teatru w CSK — widownia każdorazowo budowana będzie na scenie Sali Operowej.

Głównym kryterium doboru spektakli jest nowatorska forma i temat. Specyficzne miejsce realizacji projektu pozwoli na bliższy kontakt publiczności z aktorami, dając efekt głębszego, intensywniejszego przeżycia sztuki teatru.

Pokażemy również:
29 listopada | Teatr Chorea | Po Ptakach

Bilety 100 zł: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Wybierasz się na spektakl?
Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.