Dwa tygodnie utrudnień na ul. Nadbystrzyckiej. Drogowcy wymienią starą, zdegradowaną nawierzchnię jezdni [OBJAZDY]

Drogowcy wymienią nawierzchnię ul. Nadbystrzyckiej
Drogowcy wymienią nawierzchnię ul. Nadbystrzyckiej | fot. Miasto Lublin

Stara, zdegradowana nawierzchnia jezdni ul. Nadbystrzyckiej zostanie zastąpiona nową. Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czeka dwa tygodnie utrudnień. Kiedy rozpocznie się remont i jak będą wyglądać objazdy? Szczegóły poniżej.

Remont ul. Nadbystrzyckiej

Prace drogowe rozpoczną się od soboty 16 września od godzin porannych, około godz. 5-6. Pierwszy etap przewiduje zamknięcie jednego kierunku ruchu, od centrum miasta do ul. Zana. Wówczas kierowcy zostaną skierowani na objazd ulicami: Głęboka, Filaretów i Zana. Ruch w przeciwnym kierunku, czyli od ul. Zana w stronę centrum, będzie odbywał się bez zmian. Taka organizacja ruchu potrwa do czasu wykonania nowej nawierzchni na połowie szerokości jezdni, czyli do 23 września włącznie.

Aktualizacja: Poniedziałkowy armagedon na ul. Nadbystrzyckiej. Kierowcy zaskoczeni obecnością drogowców. Miasto zapowiada zmianę

W kolejnym etapie przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni na drugiej połowie jezdni, tj. od Zana w kierunku centrum. Ruch w stronę centrum zostanie jednak utrzymany, a samochody przekierowane na przewiązkę pomiędzy jezdniami ul. Nadbystrzyckiej na wysokości ul. Kredowej i dalej pasem pod prąd aż do ul. Głębokiej. Planowany termin realizacji drugiego etapu to 24-30 września.

Ostatnim elementem zadania będzie wykonanie nowego oznakowania jezdni.

Zobacz także: Lublin planuje przebudowę ul. Zana. Wymienią nawierzchnię, wyznaczą lewoskręty i zabiorą po pasie dla autobusów

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z pracami drogowymi na ul. Nadbystrzyckiej planowanymi od soboty 16 września do odwołania, obowiązują objazdy linii nr 8, 14, 15, 32, 39, 40, 44 i N1. W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki Muzyczna 01 oraz Politechnika 01.

Linie: 8, 14, 15, 32, 39, 40, 44 i N1 będą zatrzymywać się na przystanku Muzyczna 03 na ul. Głębokiej.

„W związku z objazdami drobnym korektom uległy godziny odjazdów linii 8, 14, 15, 32, 39, 40, 44 i N1 z poszczególnych przystanków, na całej trasie w obu kierunkach. Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jazdy” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Szczegóły objazdów

Numer liniiTrasa objazdu
8, 15, 39, 40, 44* w kierunkach: Zemborzyce Górne/Krężnica Jara [8]; Żeglarska/Dąbrowa [15, 40]; Lipniak [39]; os. Widok [44]: … – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – Zana – Nadbystrzycka – …
* w kierunkach: Okopowa [8]; Koncertowa [15]; Mełgiewska-chłodnia/Zadębie [39]; Chodźki – szpital [40]; Choiny/Kawka – las[44]: bez zmian
14* w kierunku Węglinek: … – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – Zana – …
* w kierunku Felin Uniwersytet: bez zmian
32* w kierunku os. Widok: … – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – os. Widok.
* w kierunku Daszyńskiego: bez zmian
N1* w kierunku Żeglarska: … – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – os. Widok – …
* w kierunku Paderewskiego: bez zmian

Na których ulicach Lublina miasto powinno wymienić nawierzchnie? Czekamy na wasze opinie w komentarzu poniżej – anonimowo.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zdecydowanie wymiana nawierzchni, a nie łatanie (bo to nie jest rozwiązanie!) – przydałaby się na obu pasach, w obu kierunkach na ulicy Wincentego Witosa. Tyle lat i nic, zero poprawy. Następna w kolejce do remontu, to ulica Emanuela Grafa – dziurawa jak szwajcarski ser. Można by mnożyć, ale te powinny zostać naprawione w pierwszej kolejności!

  2. A Janowska kiedy ? Ruch spory a jakby byla nowa nawierzchnia to wtedy by napewno odkorkowaly sie inne ulice i czesc ludzi zdecydowala by sie skorzystac z Janowskiej