Jarmark Jagielloński 2019 w Lublinie. Na trzy dni zamkną dwie ulice w centrum miasta

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jarmark Jagielloński w Lublinie rozpocznie się już w piątek i potrwa do niedzieli. Ulice Starego Miasta wypełni ponad 250 twórców ludowych i rzemieślników. Dalsza część tekstu poniżej.

Jarmark Jagielloński w Lublinie jest największym jarmarkiem w Polsce skupiającym wyłącznie twórców reprezentujących dziedziny twórczości oparte o regionalne wzornictwo i techniki wykonania.

Na Jarmarku nie można wykupić stoiska. Organizatorzy z ramienia Warsztatów Kultury w Lublinie wybierają i zapraszają artystów, którzy wyróżniają się szczególnym kunsztem rzemieślniczym. Liczy się nawiązanie do lokalnej tradycji, wzorów, spuścizny rodzinnej.

Ponadto co roku podczas Jarmarku Jagiellońskiego każdy z zaproszonych twórców podlega ocenie merytorycznej przeprowadzanej przez komisję konkursową. Dzięki temu jakość prezentowanych na festiwalu produktów jest ściśle kontrolowana.

Także podczas tej edycji nie zabraknie wyjątkowej sztuki ludowej prezentowanej przez tradycyjnych rzemieślników. Tematem przewodnim Jarmarku Jagiellońskiego jest w tym roku pszczelarstwo, więc właśnie wyrobów pszczelich szczególnie warto poszukać podczas spaceru po lubelskim Starym Mieście.

Wyroby gospodarstwa pasiecznego ULIK | fot. Gutek Zegier

Dokładna lista wszystkich wystawców dostępna jest na stronie jarmarkjagiellonski.pl. W tym roku około jedna trzecia rzemieślników pojawi się w Lublinie po raz pierwszy. Podczas festiwalu w punktach informacyjnych Jarmarku będzie można otrzymać dokładną mapkę stoisk.

Zamkną dla ruchu ważne ulice w centrum Lublina

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, w dniach od 16 do 18 sierpnia, w godzinach między 6.00 a 21.00, będzie zamykany dla ruchu kołowego odcinek ulicy Królewskiej od ul. Bajkowskiego do przejścia dla pieszych przy postoju taksówek (przy Kościele pw. św. Piotra Apostoła). Dzienna komunikacja miejska będzie jeździła objazdami. 

Za utrudnienia przepraszamy, a wszystkich zainteresowanych udziałem w festiwalu zachęcamy do korzystania w tych dniach z komunikacji miejskiej, rowerów lub do przybycia na Jarmark spacerem, aby uniknąć trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego” – zachęcają organizatorzy.

W nocy z 16 na 17 sierpnia oraz 17 na 18 sierpnia nocna komunikacja miejska będzie wzmożona. Linie N1, N2, N3 będą odjeżdżać z Placu Wolności od 23 do 2.30 co pół godziny.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Co jest grane???
  Z roku na rok coraz bardziej ubogo, a pieniądze chyba coraz większe idą na to…
  Wygląda to jakby banda lewackich aktywistów zawłaszczyła sobie Jarmark i szerzyła Kulturę taką jak ta z piosenki Zielych Żabek…
  Gdzie rycerze???
  Kowale?
  Piekarze?
  Kołodzieje?
  Zduni?
  Ktoś ze znajomych pasiekę chyba założył, bo w tym roku dużo o pszczołach będzie…
  Dziadostwo a nie Jarmark…