IV Lubelskie Spotkania z Przyrodą. Pożegnanie żurawi

IV Lubelskie Spotkania z Przyrodą. Pożegnanie żurawi
IV Lubelskie Spotkania z Przyrodą. Pożegnanie żurawi | Fot. Materiał organizatora

W weekend w Poleskim Parku Narodowym wspaniała gratka dla przyrodników, fotografów, pasjonatów ekologicznego stylu życia i miłośników kontaktu z naturą, czyli kolejna edycja Lubelskich Spotkań z Przyrodą. Pożegnanie żurawi.

Lubelskie Spotkania z Przyrodą. Pożegnanie żurawi

Wydarzenie promuje teren Polesia, zwracając szczególną uwagę odbiorców na unikatowość przyrody i gatunków żyjących na terenie Poleskiego Parku Narodowego oraz zachęcając ich do skorzystania ze znakomicie przygotowanych ścieżek dydaktycznych.

Poleski Park Narodowy to miejsce, w którym na przełomie lata i jesieni przebywa ok. 2-3 tys. żurawi. Odbywające się 9-10 września w Urszulinie „Pożegnanie żurawi”, to nie tylko okazja do obserwacji odlotu tych wyjątkowych ptaków, lecz także możliwość skorzystania z bogatej oferty animacyjno-kulturalnej skierowanej do całej rodziny.

„Pożegnanie Żurawi” ma charakter naukowy, edukacyjny, ekologiczny, warsztatowy i szerokie grono odbiorców, począwszy od przyrodników, naukowców, badaczy natury, poprzez fotografów, a skończywszy na dzieciach, dla których przygotowany jest szereg atrakcji jak konkursy z nagrodami, wystawy, pokazy kulinarne.

Zobacz również:

Podczas wydarzenia będzie miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Powitanie żurawi. Piękno Poleskiego Parku Narodowego”.

Pełny program wydarzenia dostępny na stronie: http://www.poleskipn.pl/index.php/474-iv-lubelskie-spotkania-z-przyroda-pozegnanie-zurawi-w-poleskim-parku-narodowym

Czy są wśród nas miłośnicy natury?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.