Gorzków: W jedną noc stracili dorobek życia, potrzebują pomocy

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w niedzielną noc w miejscowości Gorzków. W wyniku zdarzenia doszczętnie spłonął budynek jednorodzinny. Teraz potrzebują pomocy.

 

– Dom naszych sąsiadów uległ zniszczeniu podczas pożaru, który wydarzył się w niedzielę w nocy 26.03.2017 r. we wsi Gorzków. Ogień strawił dach, poddasze oraz schody, strop jak to na dawne czasy był zrobiony z drewna, więc uległ zniszczeniu częściowo strawił go ogień, a reszta jest nasiąknięta wodą, ze ścian odpadają tynki, bo wszystko było zalane wodą, natomiast komin runął do środka domu – opisuje sytuację pani Beata Wiącek, sąsiadka pogorzelców.

 

Mimo akcji ratunkowej i wysiłków strażaków dom trzeba wyremontować. Mieszka w nim starsze małżeństwo. Pan Janusz choruje na serce i to co się stało dodatkowo nie ułatwia mu teraz życia. Małżeństwo nie są w stanie udźwignąć tych wszystkich kosztów.

 

– Każdy z sąsiadów pomaga jak może ale wiadomo, że koszta remontu dachu, stropu czy ścian to duży wydatek – dodaje Wiącek.

 

Sąsiedzi organizują internetową zbiórkę funduszy dla pogorzelców. Nawet najmniejsza wpłata będzie dla nich pomocna. Link do zbiórki ->> Odbudujmy Razem Dom Po Pożarze.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.