Gęsta mgła spowiła województwo lubelskie. Trudne warunki na drogach

Trudne warunki na drogach spowodowane gęstą mgłą
Trudne warunki na drogach spowodowane gęstą mgłą | fot. nadesłane

W sobotnie popołudnie zgodnie z zapowiedziami synoptyków nad drogami regionu pojawiły się mgły i silne zamglenia. Trudne warunki do jazdy potrwają do późnych godzin wieczornych.

Nad województwem lubelskim zalegają gęste mgły. Miejscami ogranicza ona widoczność nawet do 100 metrów, a to oznacza, że warto zdjąć nogę z gazu i nie przesadzać z prędkością.

Kierowcy, którzy wybierają się w podróż, powinni zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków pogodowych. Niezwykle niebezpieczne w takich warunkach może być wyprzedzanie innych pojazdów oraz szybka jazda, która często przy słabej widoczności kończy się wypadnięciem z drogi.

Synoptycy prognozują, że mgły mogą utrzymywać się do północy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.