Fotoradar straszy kierowców na al. Solidarności. Czy już działa?

Montaż fotoradaru na al. Solidarności
Montaż fotoradaru na al. Solidarności | fot. Bartek

Na początku grudnia przy al. Solidarności w Lublinie stanął maszt fotoradaru. Dziś na maszcie zamontowano żółtą skrzynkę, która została wyposażona w urządzenie rejestrujące. Czy fotoradar już działa?

Czy fotoradar na al. Solidarności już działa?

Dziś kierowcy jadący al. Solidarności w kierunku centrum miasta mogli zauważyć, że na maszcie fotoradaru rozpoczął się montaż żółtej skrzynki, która oznacza, że wkrótce fotoradar zacznie działać. No właśnie, kiedy fotoradar zacznie rejestrować wykroczenia kierowców? Zapytaliśmy o to w Głównej Inspekcji Transportu Drogowego w Warszawie.

„Montaż urządzenia i odbiór techniczny nie jest równoznaczny z uruchomieniem fotoradaru. Ostateczny termin uruchomienia urządzenia jest uzależniony od postępu prac prowadzonych przez zakład energetyczny w zakresie doprowadzenia do urządzenia zasilania” – informuje CANARD.

Urządzenie poprzedzone jest znakiem drogowym informującym o prowadzonej kontroli prędkości. Kierowcy wyraźnie zwalniają na widok znaków informujących o pomiarze prędkości i widząc odsłoniętą żółtą skrzynkę. Fotoradar po uruchomieniu będzie jednocześnie mierzyć prędkość na czterech pasach ruchu.

Przypomnijmy, że na odcinku, który będzie ,,pod nadzorem” fotoradaru, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Po co fotoradar w tym miejscu? Skarbonka dla zamyslonych? Na żadnej prewencyjnej roli nie spełni!