Facebook Messenger: Niektóre funkcje nie są dostępne. O co chodzi?

facebook messenger niektóre funkcje nie są dostępne
Komunikat w aplikacji Messenger "Niektóre funkcje nie są dostępne"

Użytkownicy Facebooka i aplikacji Messenger otrzymali informacje w komunikatorach, co stwarza wiele niepewności. Chodzi o niektóre funkcje, które nie są dostępne.

Ta informacja brzmi: „Niektóre funkcje nie są dostępne. Wynika to z nowych zasad dotyczących usług wiadomości w Europie. Pracujemy nad przywróceniem tych funkcji”.

Większość użytkowników Facebooka i aplikacji Messenger podejrzewa spisek za tymi informacjami. Podobno chce się teraz „kontrolować” użytkowników, co komuś piszą lub jaka jest treść wiadomości. Podejrzewa się cenzurę ze strony UE, a wielu użytkowników chce teraz odwrócić się od Facebooka.

>Aktualizacja 17.12.2020: Messenger awaria. Zniknęły pseudonimy (nicki) i zdjęcia w wiadomościach

Problem Facebooka

Facebook często bardzo utrudnia sobie życie innowacjami i aktualizacjami, ponieważ bardzo często użytkownikowi po prostu rzuca coś bez informowania go o tym, co faktycznie dzieje się w tle. Gdyby Facebook miał zamieścić tutaj przycisk informacyjny, te wątpliwe teorie spiskowe nawet nie weszłyby do obiegu.

Więc co mamy tutaj teraz – i kogo dotyczy ta zmiana?

Obecne zmiany wprowadzone przez Facebooka w Messengerze nie mają wpływu na klasycznych użytkowników Facebooka i aplikacji Messenger. Tu też nie ma inwigilacji ani cenzury – a jeśli tak, Facebook z pewnością nie ogłosiłby tego w tej formie.

Komunikat o niedostępności niektórych funkcji dotyczy operatorów i twórców stron na Facebooku, którzy na przykład używają „bota” lub użytkowników, którzy już kontaktowali się z takim „botem” na Facebooku lub Instagramie.

Ta informacja jest zmianą dla interfejsu API Messenger. Sam Facebook jest wielokrotnie konfrontowany z nowymi i zmienionymi przepisami dotyczącymi ochrony danych w Europie. Przekazywane korekty dotyczące botów komunikatorów wynikają z faktu, że Facebook stara się przestrzegać tych przepisów.

Przykład: Do tej pory „bot” mógł odczytać Twoją płeć lub miejsce zamieszkania i odpowiednio oferować określone produkty bezpośrednio w Messengerze. Nie jest to już możliwe, Twoje dane są lepiej chronione przed firmami.

Jak coś takiego może wyglądać?

Operatorzy witryn i programiści mogą na przykład oferować swoje produkty bezpośrednio przez Messengera lub udostępniać użytkownikowi automatyczne FAQ. Działa jednak z tym, że możesz zintegrować komunikator na zewnętrznej stronie internetowej – lub przyjmować płatności za produkt w messengerze.

Obecnie jest to „Aktualizacja zasad”, która została wprowadzona 16 grudnia 2020 r. Wraz z tą aktualizacją Facebook Messenger traci niektóre funkcje i szablony treści dla tak zwanych botów komunikatorów.

Jakie zmiany?

Od 16 grudnia 2020 r. kilka funkcji Messenger API nie będzie już dostępnych dla programistów i firm w Europie oraz dla osób w Europie, które mają kontakt z firmami na całym świecie za pośrednictwem Messengera i Instagrama.

Przykłady niektórych funkcji, które nie będą już dostępne za pośrednictwem interfejsu Messenger API:

  • Stałe menu
  • Powiadomienie jednorazowe
  • Niektóre szablony (np. Linie lotnicze, paragony) i załączniki audio / wideo
  • Niektóre szablony i przyciski w Internecie (np. Przyciski ogólne)

>>> Sugerujemy: Messenger nie działa. Problem z wysyłaniem wiadomości na Facebooku

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.