Messenger awaria – nie działa. Problem z wysyłaniem wiadomości na Messengerze

facebook messenger
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Messenger awaria. Użytkownicy Messengera mają problem z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości od innych użytkowników. Wszystko przez awarię Messengera.

Messenger awaria

Poważna awaria aplikacji Messenger. Nie działa wysyłanie wiadomości w aplikacji Messenger i na Facebooku. Problem z wysyłaniem wiadomości zgłaszają użytkownicy w całej Polsce. Nie wiadomo, co jest powodem awarii Messengera. Jednym z komunikatów, który wyświetla się użytkownikom podczas wysyłania wiadomości lub zdjęć jest „Wysyłanie nie powiodło się. Nie można ukończyć operacji”.

Dlaczego nie chce wysłać się wiadomość na Facebooku?

Dlaczego Facebook Messenger nie działa? Odpowiedzi na to pytanie codziennie szuka wielu użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego w Polsce i na świecie. Facebook nie udziela odpowiedzi co jest przyczyną, że nasze wiadomości nie chcą się wysłać przez Messengera. Wiadomo, że codziennie tysiące użytkowników Facebooka ma problem z wysyłaniem wiadomości przez Messengera. Awaria dotyka użytkowników Facebooka i aplikacji Messenger.

Użytkownicy Messengera narzekają na to, że nie docierają do nich wiadomości lub docierają z dużym opóźnieniem. Na razie nie wiadomo, kiedy wysyłanie wiadomości na Facebooku zostanie naprawione. Niektórzy użytkownicy Messengera skarżą się, że zniknęły im dymki z czatu lub po kliknięciu w ikonkę Messenger wylogowuje ich z konta na Facebooku, mają problem z ponownym zalogowaniem się i wyskakuje komunikat: „Wystąpił niezidentyfikowany problem. Spróbuj ponownie później„.

Część użytkowników aplikacji Messenger ma problem z otwieraniem przesłanych zdjęć lub filmów. Niektórzy nie widzą czasu, kiedy inna osoba była dostępna i aktywna na Messengerze.

Facebook Messenger to komunikator internetowy przeznaczony dla telefonów komórkowych. Facebook Messenger pozwala użytkownikom na wysyłanie oraz odbieranie wiadomości tekstowych, jak również zdjęć i filmów.

messenger facebook nie działa mapa awaria
Facebook Messenger mapa przerw w dostawie – nie działa awaria | źródło: downdetector.pl

Nie mogę wysyłać ani odbierać wiadomości Messenger

Dlaczego nie mogę wysyłać wiadomości w Messengerze? Jeśli próbujesz wysłać wiadomość do swojego znajomego, a Facebook Messenger nie dostarcza Twojej wiadomości, nie rozpaczaj. Chociaż sytuacja może wydawać się nie do pojęcia, rozwiązanie może być proste.

Przede wszystkim upewnij się, że aplikacja Messenger na telefonie jest aktualna. Wejdź do sklepu Google Play, naciśnij przycisk menu i naciśnij Moje gry i aplikacje. Stąd sprawdź, czy Messenger znajduje się wśród aplikacji oczekujących na aktualizację. Jeśli tak, po prostu naciśnij go i naciśnij przycisk Aktualizuj. Alternatywnie, jeśli Facebook Messenger nadal się zawiesza, wypróbuj zalogować się do Messengera na komputerze.

Jeśli nie możesz wysyłać więcej wiadomości w Messengerze, może to wynikać także z następujących przyczyn:

 • Ostatnio wysłałeś za dużo wiadomości.
 • Twoje wiadomości są niezgodne ze standardami społeczności Facebooka.
 • Blokada wysyłania wiadomości na Messenger na charakter tymczasowy.

W aplikacji Messenger występuje limit wysyłanych wiadomości, aby użytkownicy nie otrzymywali niechcianych wiadomości. W przypadku otrzymania ostrzeżenia o zbyt częstym wysyłaniu wiadomości, powstrzymaj się od wysyłania tak dużej liczby wiadomości, aby nie dopuścić do nałożenia blokady na funkcję wysyłania wiadomości.

Jeśli nadal masz problem z wysyłaniem wiadomości, może to oznaczać, że:

 • Osoba, której chcesz odpowiedzieć dezaktywowała lub usunęła konto.
 • Zablokowałeś osobę, której chcesz odpowiedzieć, lub ta osoba zablokowała Ciebie.
 • Próbujesz wziąć udział w konwersacji grupowej, którą pozostali rozmówcy już opuścili.
 • Facebook ma awarię, którą naprawia (Facebook nie informuje, kiedy ma problem i kiedy zostanie on usunięty – musimy uzbroić się w cierpliwość).

Wszystkie (lub niektóre) moje wiadomości zniknęły

Jeśli przypadkowo usunąłeś swoje wiadomości, co nie jest łatwe, oznacza to, że nie można ich już przywrócić. Ale może właśnie je zarchiwizowałeś, w takim przypadku masz szczęście. Przejdź do witryny mobilnej lub stacjonarnej, kliknij przycisk wiadomości, a następnie Zobacz wszystkie > Więcej> Zarchiwizowane (dla użytkowników komputerów stacjonarnych) lub przejdź do swoich wiadomości, naciśnij Zobacz wszystkie wiadomości, przewiń w dół i naciśnij Wyświetl zarchiwizowane wiadomości (na telefonie komórkowym witryna) i zobacz, czy możesz znaleźć tam tę wiadomość.

Facebook Messenger nie działa na Androidzie

Po kliknięciu w aplikację Messenger wyświetla Ci się biały ekran? Najpierw sprawdź, czy Twój system operacyjny Android jest aktualny, przechodząc do opcji Ustawienia> Informacje o urządzeniu> Aktualizacja oprogramowania> Aktualizuj teraz. Upewnij się jednak, że masz połączenie z Wi-Fi i masz ponad 50 procent baterii, zanim to zrobisz. Jeśli Twój telefon wymagał aktualizacji, jej zainstalowanie może wystarczyć, aby rozwiązać problem, w przeciwnym razie czytaj dalej. Następnie spróbuj przejść do Ustawienia> Aplikacje i powiadomienia> Zobacz wszystkie aplikacje> Komunikator> Pamięć i naciśnij Wyczyść pamięć i Wyczyść pamięć podręczną.

Upewnij się, że aplikacja Messenger jest również aktualna, otwierając Sklep Google Play, naciskając przycisk menu i naciskając Moje gry i aplikacje. Stąd sprawdź, czy Messenger znajduje się wśród aplikacji oczekujących na aktualizację, naciśnij go i naciśnij przycisk Aktualizuj, jeśli tak. Na koniec spróbuj odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie. Przejdź do Ustawienia> Aplikacje i powiadomienia> Zobacz wszystkie aplikacje> Komunikator> i naciśnij Odinstaluj. Następnie przejdź do Sklepu Play i pobierz go ponownie.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Nie dział nie tylko messenger ale również instagram oraz twitter. Kujawsko-Pomorskie już działa.

 2. Tak się spytam trochę z innej paki. Są jacyś miłośnicy skoków narciarskich, którzy tak jak ja uważają, że w Lublinie powinna być skocznia?
  Chcę zbudować taką gdzieś K10/15 w Starym Gaju, niedaleko osiedla Widok. Ktoś chce pomóc?
  Jeśli tak, Proszę o kontakt narazie na spotted, a później coś wymyślę.

 3. Mam inny problem, dostaję na messengerze połaczenia od osoby, która w rzeczywistości w danej chwili nie dzwoni do mnie, nie ma połączenia w historii, są także czasem wiadomość ( jedna wybrana którą osoba pisala w tym dniu). Pierwsze połączenie odebralam i był tylko sygnał świadczący o braku zasięgu. Połaczenie zostalo zerwane i tak jak jest normalnie moglam oddzwonić z piziomu tego połączenia i kiedy nacisnęlam na odzwoń połączylam się z tą osobą. Moje połączenie było jej nie.
  Odinstalowalam messenger i zainstalowalam ponownie. Wyłaczylam dostęp do pamięci. Nic to nie daje. Polaczenia są w dzień i w nocy. Czy ktoś moze pomóc ?

 4. Jeszcze 4,5 dni wczesniej moglem wysylać pliki do 25 mb teraz nie mogę. mogę wysyłac i odbierac tylko pliki stowe .dlaczego

 5. Wszystko przez to ciągłe „ulepszanie”, a w rzeczywistości każda zmiana jest zmianą na gorsze. Weźcie sobie na wstrzymanie z tymi zmianami!

 6. Od paru dni nie działa mi messenger.Nie pokazuje kto jest aktywny nie wysyłają się wiadomości.Na moim 2 telefonie jak wchodzę na messengera jest biały ekran z kręcącym się kółkiem.

 7. Jeżeli masz fanpage i nie możesz w messagrze przełączyć sie na swoją stronę , to w telefonie zduplikuj aplikacje messager (w opcjach telefonu) , gdy wejdziesz w aplikacje zaloguj sie i w opcjach aplikacji daj „przełącz” użytkownika.

  Mi to pomogło. Nie miałem opcji przelogowania sie w messagerze na moją stronę a po zduplikowaniu opcja sie pojawiła