Tutaj już nie zaparkujesz za darmo. E.Leclerc przy ul. Zana wprowadza opłatę za parkowanie

Darmowy parking będzie obowiązywał tylko przez dwie godziny | fot. czytelniczka Iza

Koniec z bezpłatnym parkowaniem na parkingu pod E.Leclerc przy ul. Zana. Przy drzwiach wejściowych do galerii pojawiły się parkomaty. W najbliższych dniach pojawią się też szlabany.

Do końca maja lubelski supermarket E.Leclerc przy ul. Zana wprowadzi rozwiązanie, które zakłada, że przez dwie pierwsze godziny parkowanie będzie bezpłatne, każda kolejna godzina będzie kosztowała 3 zł – tak wynika z regulaminu parkingu, który został zamieszony na stronie internetowej sklepu.

O całej sprawie poinformowała nas czytelniczka Iza, którą zainteresowały parkomatu rozmieszczone na podziemnym parkingu E.Leclerc, przy wejściach do obiektu. – „Póki co jedyny znak zmiany to parkomat. Bramek nie ma, a numer telefonu kierownika parkingu nie odpowiada” – pisze Czytelniczka.

Na parkingu zostały już ustawione parkomaty | fot. czytelniczka Iza
Na razie parkomat jest wyłączony | fot. czytelniczka Iza

Z regulaminu parkingowego możemy wyczytać, że kontrola wnoszenia opłat odbywa się automatycznie za pośrednictwem systemu kamer. Brak opłaty spowoduje interwencję służb kontrolnych i wystawienie wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowe w wysokości 50 zł / doba.

Jeśli kierowca naruszy przepisy ruchu drogowego lub regulaminu, który będzie widniał przed wjazdem na parking, będzie musiał się liczyć z opłatą dodatkową 100 zł.

Darmowe parkowanie będzie obowiązywało od poniedziałku do piątku przez maksymalnie 2 godziny, natomiast w weekendy każdy kierowca będzie mógł bezpłatnie parkować przez 4 godziny. Po upływie czasu każda rozpoczęta godzina parkowania będzie kosztować 3 zł.

E.Leclerc przygotował też abonament miesięczny dla klientów sklepu i okolicznych mieszkańców. I tak za abonament dobowy będzie trzeba zapłacić 200 zł, za dzienny (8:00-20:00) 150 zł i nocny (20:00-08:00) 150 zł.

Zmiany mają wejść w życie najpóźniej pod koniec maja.

O tym, co było powodem wdrożenia płatnego parkowania, już wkrótce przeczytacie na naszym serwisie.

Aktualizacja: Parking pod E.Leclerc przy ul. Zana będzie płatny. Mamy komentarz dyrektora obiektu

Przypomnijmy, że klienci sklepu sieci Biedronka przy ul. Jana Pawła II również muszą płacić za parking. O tym pisaliśmy w tym materiale – Parkomat pod Biedronką na Jana Pawła. Nie zapłacisz będzie mandat!Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za darmo wejdziesz tylko raz dziennie. Jeżeli chcesz wjechać później bo czegoś nie kupiłeś płacisz od razu 3 zł za pierwszą godzinę. Papa Leclerc.