Parking pod E.Leclerc przy ul. Zana będzie płatny. Mamy komentarz dyrektora obiektu

Darmowy parking będzie obowiązywał tylko przez dwie godziny | fot. czytelniczka Iza

Do końca maja parking znajdujący się pod budynkiem galerii handlowej E.Leclerc przy ul. Zana będzie płatny dla parkujących tam kierowców. Są pewne wyjątki.

Wracamy do tematu płatnego parkowania pod E.Leclerc przy ul. Zana, o którym pisaliśmy w poniedziałek. Wtedy pisaliśmy o zamontowanych parkomatach na podziemnym parkowaniu pod budynkiem galerii handlowej. Był to pierwszy etap prac związanych z wdrożeniem opłat za parkowanie w tym miejscu. Do końca miesiąca ma zakończyć się uruchomienie systemu.

Szczegóły dotyczące opłat przeczytasz w naszym poprzednim materiale: Tutaj już nie zaparkujesz za darmo. E.Leclerc przy ul. Zana wprowadza opłatę za parkowanie [CENNIK]

Postanowiliśmy poprosić właściciela obiektu o komentarz dotyczący takiej decyzji. Tak jak podejrzewaliśmy, chodzi o kierowców, którzy zostawiają auta pod marketem, a nie robią w nim zakupów.

Centrum Handlowe E.Leclerc wychodząc naprzeciw prośbom klientów, którzy mieli trudności z zaparkowaniem samochodów na skutek braku miejsc, podjęło współpracę z Firmą Evend S.A. specjalizującą się w zarządzaniu parkingami. Celem projektu jest poprawa komfortu parkowania klientów robiących zakupy w Centrum oraz usprawnienie ruchu na parkingu za pomocą systemu nawigacji” – wyjaśnia Natasza Wysocka, dyrektor Galerii Handlowej w E.Leclerc Lublin Zana.

W jaki sposób będzie działała system parkingu płatnego? – „System obsługujący parking wyposażony jest w funkcję czytania numerów rejestracyjnych pojazdów wjeżdżających na teren parkingu. Opłata za postój pojazdu będzie dokonywana w parkomatach, ustawionych na terenie parkingu. Użytkownik pojazdu podczas wniesienia opłaty w parkomacie będzie zobowiązany do podania numeru rejestracyjnego pojazdu” – tłumaczy Wysocka.

Jak dodaje, system jest w trakcie testowania prawidłowości jego działania. Zgodnie z zamieszczonym regulaminem na stronie internetowej obiektu, płatne parkowanie ma obowiązywać do końca maja. Zarządca obiektu ma też odświeżyć linie dla około 800 miejsc parkingowych na parkingu zadaszonym.

Parking płatny będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 7-23 oraz w niedziele handlowe w godz. 9-22. Pierwsze dwie godziny parkowania w tygodniu i cztery godziny w weekendy będą bezpłatne. Potem skorzystać trzeba będzie z parkomatu. Sprawdź cennik tutaj.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W końcu! Szału można było dostać przyjeżdżając na zakupy w dzień do południa. Jedno-dwa miejsca w ostatnich rzędach.. masakra.
    .

  2. W tekście jest pewna nieścisłość: „płatne parkowanie ma obowiązywać do końca maja”. Według mnie powinno być „BEZpłatne parkowanie ma obowiązywać do końca maja”, ewentualnie „płatne parkowanie ma obowiązywać OD końca maja”, a najlepiej „płatne parkowanie ma ZACZĄĆ obowiązywać OD końca maja”. Pozdrawiam serdecznie.