Ważny temat? Prześlij newsa!

Dziwne urządzenie na moście

Spotted Lublin

Piesi i rowerzyści zwrócili uwagę na dziwne żółte urządzenie podwieszone na moście al. Unii Lubelskiej. Most na al. Unii Lubelskiej jest w fatalnym stanie O tym, że most nad Bystrzycą w ciągu al. Unii Lubelskiej jest w fatalnym stanie, wiadomo już od dawna. W 2015 r. wprowadzono tam ograniczenie tonażowe do 20 ton i ograniczenie […]

Urządzenie pomiarowe na moście al. Unii Lubelskiej

Urządzenie pomiarowe na moście al. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Piesi i rowerzyści zwrócili uwagę na dziwne żółte urządzenie podwieszone na moście al. Unii Lubelskiej.

Most na al. Unii Lubelskiej jest w fatalnym stanie

O tym, że most nad Bystrzycą w ciągu al. Unii Lubelskiej jest w fatalnym stanie, wiadomo już od dawna. W 2015 r. wprowadzono tam ograniczenie tonażowe do 20 ton i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto drogowcy wyłączyli z ruchu skrajny lewy pas.

Szybko jednak się okazało, że to niewystarczające. W 2020 r. zdecydowano o dodatkowym zabezpieczeniu konstrukcji. Zamontowano tam osiem słupów o wysokości dwóch metrów każdy. Zmieniono również ograniczenie tonażowe z 20 na 10 ton, z wyłączeniem pojazdów komunikacji miejskiej.

Zobacz: Most w ciągu al. Unii Lubelskiej ma nowe podpory. Kosztowały ponad 270 tys. zł [ZDJĘCIA]

W ostatnim czasie piesi i rowerzyści poruszający się ścieżką pod mostem zwrócili uwagę na dziwne żółte urządzenie. Jak się dowiedzieliśmy, za pomocą tego urządzenia prowadzone są pomiary kontrolne pozwalające sprawdzić nośności mostu, realizowane cyklicznie przez Zarząd Dróg i Mostów.

„Stan techniczny mostu w ciągu al. Unii Lubelskiej jest monitorowany raz na miesiąc. Zgodnie z ostatnim wynikiem monitoringu stan techniczny nie uległ zmianie i nie ma konieczności wprowadzenia dodatkowych ograniczeń” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Miasto ma już dokumentację na przebudowę al. Unii Lubelskiej

„Dla przebudowy al. Unii Lubelskiej posiadamy kompletną dokumentację projektową oraz ZRID. Rozpoczęcie procedury przetargowej na realizację zadania będzie możliwe po zabezpieczeniu środków na ten cel. Zadanie inwestycyjne planujemy zrealizować z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027” – mówi Justyna Góźdź.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje: przebudowę al. Unii Lubelskiej na odcinku od VIVO Lublin do ronda Lubelskiego Lipca ’80, łącznie z przebudową obu mostów. Dodatkowo zakłada się przebudowę skrzyżowania przy istniejącej stacji paliw oraz budowę drogi dojazdowej wzdłuż Targu pod Zamkiem. Po obu stronach ulicy powstaną również ścieżki rowerowe i chodniki.

ZDJĘCIA

Urządzenie pomiarowe na moście w ciągu al. Unii Lubelskiej nad Bystrzycą
Urządzenie pomiarowe na moście w ciągu al. Unii Lubelskiej nad Bystrzycą | fot. Dominik Wąsik
Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check