Ważny temat? Prześlij newsa!

„Dziura na dziurze”. Mieszkańcy i radny domagają się pilnego remontu ul. Chemicznej w Lublinie

Spotted Lublin

Stan ul. Chemicznej w Lublinie budzi coraz większe oburzenie mieszkańców. Droga, którą codziennie poruszają się setki osób do pracy, handlu i domów, jest pełna dziur, kolein i pęknięć. Radny Konrad Wcisło złożył interpelację w sprawie pilnego remontu tej trasy. Co na to ratusz? Miasto zapowiada działania, ale konkrety dopiero… w grudniu.

Dziury na ul. Chemicznej w Lublinie

fot. Dominik Wąsik

Droga, która przestała być drogą?

Ulica Chemiczna w Lublinie, szczególnie na odcinku od ul. Władysława Grabskiego do ul. Hanny Walentynowicz, przypomina dziś bardziej tor przeszkód niż jezdnię. Dziury, wyrwy, nierówności i koleiny utrudniają codzienne poruszanie się zarówno kierowcom samochodów osobowych, jak i autobusom miejskim.

O stanie tej ulicy pisaliśmy już w grudniu 2024 roku, szczegóły w poniższym materiale.

To właśnie w tej sprawie interweniuje radny Konrad Wcisło, który złożył oficjalną interpelację do prezydenta miasta.

Głos mieszkańców dotarł do ratusza

„Stan techniczny tego odcinka ul. Chemicznej jest bardzo zły. Mieszkańcy codziennie korzystają z tej trasy, by dotrzeć do pracy w strefie ekonomicznej — m.in. do Felicity czy pobliskich zakładów przemysłowych. Droga jest niebezpieczna, a jazda nią to ryzyko uszkodzenia auta” — napisał radny Wcisło.

Podkreślił także, że obecna sytuacja wpływa na punktualność komunikacji miejskiej, komfort i bezpieczeństwo pasażerów, a dalsze zaniedbania mogą pogłębić degradację infrastruktury.

Potrzebna kompleksowa modernizacja

W interpelacji znalazł się także wniosek o ujęcie kompleksowej przebudowy ul. Chemicznej — od ronda przy Makro do ul. Rataja — w planach inwestycyjnych miasta.

Tymczasem w budżecie na 2025 rok zaplanowano jedynie wykonanie chodnika, ścieżki rowerowej i oświetlenia… ale przy ul. Grenadierów.

„Brakuje informacji o kompleksowej modernizacji ul. Chemicznej. To kluczowa trasa dla rozwoju tej części miasta” — dodał radny.

Co odpowiada miasto?

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta Lublina przekazał, że ulica jest objęta bieżącymi przeglądami, a niezbędne naprawy są zlecane przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM). Jak zaznaczono:

„Podległa mi jednostka podejmuje działania umożliwiające bezpieczne użytkowanie drogi, przy zachowaniu ograniczeń prędkości” – wyjaśnia Tomasz Fulara.

Co ważne — miasto zamierza zgłosić zadanie przebudowy ul. Chemicznej do projektu budżetu na rok 2026. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w grudniu 2025 roku podczas uchwalania budżetu.

Do tego czasu – tylko doraźne łatanie

Miasto deklaruje, że do czasu podjęcia decyzji o ewentualnej modernizacji, ZDiTM będzie kontynuował doraźne naprawy nawierzchni. Nie wiadomo jednak, jak długo taka strategia wystarczy, by ulica nadawała się do użytkowania.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check