Dziewięcioro polskich funkcjonariuszy rannych na granicy z Białorusią

Policja użyła armatek wodnych na atakujących migrantów
Policja użyła armatek wodnych na atakujących migrantów | fot. MON

Polska policja podała, że siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych na granicy polsko-białoruskiej. Ranna została także funkcjonariuszka straży granicznej, oraz żołnierz Wojska Polskiego.

Ranni funkcjonariusz na granicy

„7 policjantów rannych podczas ataków w dniu dzisiejszym. To m.in. policjant uderzony kamieniem w głowę i przewieziony do szpitala; policjantka z urazem głowy przewieziona do szpitala oraz 5 policjantów z obrażeniami rąk i nóg. Obrażenia powstały po rzucanych w nas przedmiotach” – podała policja na Twitterze.

„Takimi przedmiotami jak na załączonym filmie (kamienie, kije, metalowe rury, granaty hukowe i łzawiące) atakowani byli dzisiaj polscy policjanci i funkcjonariusze służb. Ataków dokonywały ze strony białoruskiej osoby inspirowane do tego przez służmy reżimu i ich funkcjonariusze” – przekazała Polska Policja.

Zobacz także: Migranci rzucają kamieniami w stronę żołnierzy i funkcjonariuszy. Policja używa armatek wodnych [NAGRANIA]

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.