Migranci rzucają kamieniami w stronę żołnierzy i funkcjonariuszy. Policja używa armatek wodnych

Migranci próbują przebić się przez granicę z Polską na przejściu Bruzgi-Kuźnica
Migranci próbują przebić się przez granicę z Polską na przejściu Bruzgi-Kuźnica | fot. Radio Svaboda

Kilkutysięczna grupa migrantów spędziła noc z 15 na 16 listopada na białorusko-polskim przejściu granicznym. Około godziny 10:00 rozpoczęli próbę przedarcia się do Polski.

Migranci atakują polską granicę

We wtorek (16.11) około godz. 10 grupa migrantów podjęła próbę przebicia się po lewej stronie punktu kontrolnego. Po wycięciu dziury w białoruskim ogrodzeniu grupa mężczyzn rzuciła się z kijami na ogrodzenie po polskiej stronie granicy, próbując go przełamać. Migranci rzucają kamieniami i butelkami w polskie siły bezpieczeństwa. W odpowiedzi policja użyła armatek wodnych.

„Niestety ze strony osób, inspirowanych przez władze białoruskie poleciały w stronę polskich służb kamienie, butelki i kłody, po czym próbowano zniszczyć ogrodzenie graniczne. Służby białoruskie nie reagują na dewastację płotu i agresję, służby polskie bronią granicy” – napisała na twitterze Polska Policja.

Polskie służby odparły atak migrantów na ogrodzenie graniczne. Z powodu gazu łzawiącego agresywni migranci zostali zmuszeni do odejścia od drutu kolczastego, ale nadal rzucają w policję kamieniami, butelkami i wszystkim, co ma pod ręką. Ludzie atakujący granicę niemal całkowicie zakrywali twarze szalikami, kominiarkami i kapturami.

Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało film przedstawiający migrantów atakujących reduty graniczne. Kamienie nieustannie lecą na polskich policjantów, którzy w tej chwili bronią granicy.

Na drodze przed punktem kontrolnym nie ma nikogo

Wszyscy migranci, którzy przez jeden dzień koncentrowali się na drodze w pobliżu przejścia granicznego, ponownie opuścili pole z namiotami i dobytkiem i nie są daleko od szturmujących granicę rodaków.

Sytuacja na przejściu granicznym Kuźnica - Bruzgi
WCZORAJ
pusta droga na przejściu granicznym w kuźnicy
DZIŚ

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.